Львівським фермерам роз"яснили, як запобігти АЧС

Львівська область має вихід до державного кордону із РеспублікоюПольща, де не вщухають спалахи африканської чуми свиней (АЧС). Узв'язку із цим, фермерам регіону варто бути обачними тадотримуватися ветеринарно-санітарних правил при вирощуванні свиней.Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної державноїадміністрації.

Львівським фермерам роз'яснили, як запобігти АЧС

"Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно: утримувати свиней в приміщенні, дотримуючись закритого режиму роботи; не дозволяти відвідувати господарство стороннім особам; не купувати тварин у місцях стихійної торгівлі; не утримувати свиней в домашніх господарствах мисливцям, працівникам лісу та працівникам свиноферм; не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину або продукти забою", - поінформували у Львівській ОДА.

Також, в облдержадміністрації нагадали, що з моменту виявлення вірусу АЧС (17.02.2015) на території Польщі зареєстровано 212 випадків захворювання свійських тварин, а також 2 тис. 812 випадків зараження вірусом диких кабанів.

Нагадаємо, що нещодавно масштабний спалах АЧС був зафіксований у Латвії.

В Україні АЧС, тим часом, теж не вщухає. Нові випадки хвороби фіксуються контролерами практично щотижня у різних регіонах країни.

На думку депутата Тригубенка, з епідемією наші профільні органи не можуть впоратися через відсутність професійних кадрів. Також негативно позначається і тривалий процес реформування Держпродспоживслужби.

Додамо, що за останні 5 років збитки фермерів через АЧС становили понад 170 млн грн.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!