Україна зариває себе у відходах - звіт аналітиків

В Україні зростає кількість відходів разом зі зменшенням рівняїх переробки. Про це повідомляють аналітики компаніїPro-Consulting

Україна зариває себе у відходах - звіт аналітиків

Зокрема повідомляється, що в 2017 році в Україні було вироблено 366,4 млн т відходів, що на 24% більше, ніж роком раніше.

У той же час динаміка утилізації відходів в Україні за рік опустилася нижче 25% позначки.

Також повідомляється, що небезпечні відходи утилізуються сьогодні лише на 50%. При цьому оборот таких відходів в промисловості і сільському господарстві негативно впливає на живі організми, нагадують фахівці.

“Наприклад, в сільському господарстві на кожен гектар посівів в середньому вноситься близько 300 кг хімічних засобів, які в своїй більшості належать до категорії високотоксичних. Особливо небезпечні для природи пестициди, які вбивають бур’яни, паразитів, збудників хвороб рослин і інших шкідників”, — розповіли аналітики.

Також наголошується, що сьогодні близько 90% вищезазначених токсичних засобів завозиться в Україну з-за кордону.

“Після їх використання залишається великий обсяг тари, яка підлягає обов’язковій утилізації. Однак на сьогодні в Україні недостатньо потужностей з її переробки”, — підкреслили в Pro-Consulting.

За час дії мораторію на перевірки бізнесу, в цій сфері розвелася незліченна кількість шахраїв. І тільки починаючи з 2018 року (коли уряд скасував мораторій в цій сфері) Мінприроди розпочало масові перевірки на цьому ринку.

Згідно з останніми даними відомства, кожне восьме підприємство вже позбавлене ліцензії.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!