Google-мапа відображає всі аптеки, де є «доступні ліки»

З початку минулого року в Україні діє урядова програм “Доступніліки”, відповідно до умов якої хворі на серцеву недостатність,діабет і бронхіальну астму можуть отримати в аптеках безкоштовніабо ж за півціни ліки. Відшукати аптеки-учасники програми допоможеGoogle-мапа.

Google-мапа відображає всі аптеки, де є “доступні ліки”

Загалом, за даними КМУ, реалізацію “Доступних ліків” наразі забезпечують близько 8 000 аптечних закладів по всій країні. У низці областей звітують, що у порівнянні з минулим роком, кількість аптек-учасниць програми постійно збільшується.

Знайти аптеку з “доступними ліками” можна за допомогою Google-мапи.

Google-мапа відображає всі аптеки, де є «доступні ліки»

За даними Google, мапою доступних ліків активно користуються українці, і на даний час кількість її переглядів становить майже півмільйона (486 196 переглядів).

Разом з тим, через депутатську ініціативу в Україні може значно поменшати аптек. Таку “новацію”, зокрема, пропонує законопроект № 8591 (зареєстрований в Парламенті). Документ передбачає закриття аптек за географічним принципом, а також містить низку дискримінаційних вимог, реалізація яких змусить підприємців відмовитися від аптечного бізнесу.

Експерти кажуть, що лобіювати “аптечну реформу” у такому вигляді може бути вигідно фармвиробникам, які хочуть посилити свій вплив на формування кінцевої ціни ліків. Однак, такий сценарій розвитку подій вдарить по інтересах споживачів, адже препарати виростуть в ціні, попереджають фахівці.

Також нагадаємо, що на сайті КМУ з’явилась петиція від українців до Володимира Гройсмана із вимогою не допустити скорочення кількості аптек в країні та росту цін на ліки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!