Експерт пояснила, чому села можуть залишитися без аптек

У сільській місцевості доступ українців до ліків переважнозабезпечують аптеки, які належать фізичним особам підприємцям. Проце у коментарі з приводу так званого “аптечного” законопроекту (№8591) зазначила голова ГО "Всеукраїнське об’єднання “Миколаївськафармацевтична асоціа­ція “ФармРада” (ВОМФАФР) Олена Пруднікова,говориться у повідомленні з посиланням на щотижневик “Аптека”.

Експерт пояснила, чому села можуть залишитися без аптек

Так, частка торгових аптечних точок, що належать ФОП, у селах становить майже 55%. На юридичні особи припадає близько 25%, комунальні аптечні заклади — більше 19%.

“Нині складно уявити в селі аптеку, що належить національній мережі. Ви бачили в селі аптеку під якимось відомим брендом? Можливо, у елітних селищах міського типу вони є, але більшість населених пунктів сільської місцевості забезпечують аптечні заклади, що належать ФОП”, — зауважила Пруднікова.

Разом з тим, в “аптечному” законопроекті (№ 8591) депутати пропонують норми, реалізація яких призведе до закриття ФОП, як у селах, так і в містах.

“Ініціа­тори ж законопроекту мають намір позбавити сільських мешканців можливості задовольнити потребу в ліках в аптечному закладі. Я вважаю, що ухвалення законопроекту в запропонованій редакції призведе до того, що на селі почнеться криза, й терміново буде легалізована інтернет-торгівля ліками.

Ініціаторам законопроекту слід порахувати кількість закладів, які будуть знищені насамперед у сільській місцевості, та переглянути назву законопроекту в частині, яка стосується захисту прав пацієнтів”, — наголосила експерт.

Як писав , законопроект № 8591 був ініційований депутатом від “Самопомочі” Іриною Сисоєнко. Серед іншого він пропонує скорочення аптек в Україні за географічним принципом. Також пропонує введення низки обмежувальних заходів щодо мережевого аптечного бізнесу, реалізація яких “вб’є” аптечні мережі.

На думку низки експертів, “аптечний” законопроект ніяк не захищає права і інтереси споживачів, а навпаки, сприяє посиленню впливу фірм-виробників на формування кінцевої ціни препаратів в аптеках. А такий стан справ негайно призведе до подорожчання ліків “на полиці”.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!