Як вигідно зберігати гроші: у НБУ дали поради українцям

Наразі українці можуть робити заощадження використовуючи такіформи як депозити, облігації внутрішньої державної позики,закордонні інвестиції тощо. Що ж до дохідності, то ОВДП більшвигідні за депозити. Про це розповів заступник директорадепартаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУВолодимир Лепушинський в ефірі одного з українських телеканалів,говориться у повідомленні з посиланням на прес-службу Нацбанку.

Як вигідно зберігати гроші: у НБУ дали поради українцям

“Наразі є декілька форм, в яких можна утримувати заощадження. Найбільш класичний — це депозит. Депозитам українці віддають найбільшу перевагу. Обсяг депозитів в банківській системі на 1 серпня становив 458 млрд грн. Більше 50% зберігається саме в гривні, відповідно, трохи менше — в іноземній валюті”, — повідомив Лепушинський.

При цьому, за його словами, вдалою альтернативою депозиту є купівля облігацій внутрішньої державної позики Міністерства фінансів, також — або у гривні, або в валюті.

Крім того, фізичні особи можуть отримати електронну ліцензію НБУ та інвестувати кошти за кордон: або в певну пенсійну схему, або на власний рахунок, або інвестувати в нерухомість.

“Гривневі ОВДП сьогодні є достатньо привабливими. Адже ставки по облігаціях наразі значно вищі, ніж по депозитах. Крім того, доходи від зберігання коштів на депозитах обкладаються податком на доходи фізосіб (18%) та військовим збором (1,5%), в той час як доходи від інвестування в ОВДП — лише військовим збором”, — звернув увагу Лепушинський.

Як пояснив фахівець, різниця в дохідності відчутна. Наприклад, по 3-місячному депозиту ставка в банку буде 14%. Мінус податок — буде приблизно 11,3%. По ОВДП ставка наразі 18%.

Як повідомляли у Мінсоцполітики, запровадження другого рівня пенсійної системи - обов'язкового накопичувального може забезпечити певний додатковий відсоток до основної пенсії, що формується солідарним рівнем, але не більше того. Крім того, станеться це не раніше ніж через кілька десятиліть.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!