Після завершення опалювального сезону українці готові до великих покупок

Після закінчення опалювального сезону в українців з'явилисьгроші на великі покупки. Про це свідчать дані дослідження споживчихнастроїв українців, проведеного GfK Ukraine.

Після завершення опалювального сезону українці готові до великих покупок

"У травні індекс споживчих настроїв зберігає позитивну тенденцію, що розпочалась у квітні. Найсуттєвіше у травні порівняно до квітня зріс індекс доцільності робити великі покупки. Найбільшу позитивну динаміку цей індекс мав у таких групах: дохід нижче за середній, у містах понад 100 тисяч населення та у групі старшого віку. Цей результат може бути пов’язаний із закінченням опалювального сезону та вивільненням коштів у цих групах",— зауважили в GfK Ukraine.

Зокрема, за даними GfK, у травні 2018 року індекс споживчих настроїв склав 62,9, що на 1,5 п. більше, ніж у квітні.

Індекс поточного становища підвищився на 1,4 п. та склав 60,3. Cкладові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс поточного особистого матеріального становища склав 50,9, що на 0,8 п. нижче за показник квітня;
  • індекс доцільності великих покупок зріс на 3,7 п. та встановився на позначці 69,8.

Індекс економічних очікувань у травні піднявся на 1,6 п. — до позначки 64,6. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища збільшився на 1,7 п. порівняно з минулим місяцем і досяг позначки 61,2;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року збільшився на 0,5 п. та склав 62,5;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років становив у травні 70,1, що на 2,7 п. більше за показник квітня.

Очікування українців щодо безробіття в травні поліпшилися: показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 5,3 п. та склав 125,5.

Дещо зріс індекс інфляційних очікувань — на 1,9 п., склавши 190,4.

Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців незначно погіршилися: індекс девальваційних очікувань опустився на 1,9 пункти ─ до значення 149,5.

Довідка .

Максимальні показники індексу споживчих настроїв, індексу економічних очікувань і поточного стану досягають позначки в 200 пунктів. Значення дорівнює 200 в тому разі, якщо всі громадяни позитивно оцінюють економічну ситуацію. Індекс дорівнює 100 тоді, коли частки позитивних і негативних оцінок однакові. Значення індексу менше 100 означає, що в суспільстві переважають негативні оцінки.

Максимальні показники індексу очікуваної динаміки безробіття, індексу інфляційних очікувань та індексу девальваційних очікувань також досягають позначки в 200 пунктів. Значення індексу дорівнює 200, якщо всі громадяни передбачають зростання безробіття (інфляції, девальвації).

Нагадаємо, на початку 2018 року розмір прожиткового мінімуму зріс на 10,1%, розмір мінімальної зарплати – на 16,3%, розмір мінімальної пенсії – на 16,4%.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!