Учені виявили гени, що відповідають за пристрасть до алкоголю

Учені з університету Техасу в Далласі виявили ген, що відповідаєза алкоголізм, говориться у повідомленні з посиланням на науковийжурнал PNAS.

Учені виявили гени, що відповідають за пристрасть до алкоголю

Вийти "на слід" цього гена вченим допомогло відкриття в грудні минулого року гормону FGF 21. Цей гормон синтезує печінку. Він керує роботою харчового центру в мозку, зокрема впливає на тягу до солодкого. Учені висунули припущення, що він може впливати і на пристрасть до алкоголю.

Дослідники проаналізували геноми більше 100 тисяч людей. Вони зіставили дрібні мутації у пов'язаних з FGF 21 генах різних людей і те, як багато ці люди пили, і таким чином вийшли на ген KLB.

Теорію перевірили на мишах. У ДНК декількох з них відключили ген KLB. В результаті ті пили спирт частіше і охочіше, ніж інші гризуни з контрольної групи, і віддавали перевагу більш міцному алкоголю.

Учені вважають, що стимуляція активності KLB може бути задіяна при лікуванні алкоголізму. Однак для цього ще потрібні додаткові дослідження.

Нагадаємо, як писав УНН, кожен українець в середньому щорічно витрачає на алкоголь близько 600 грн.

При цьому, як відзначають експерти, українці вчаться пити "правильний" алкоголь. Наприклад, серед наших співвітчизників повільно, але впевнено зростає популярність класичних сухих вин.

Саме цьому напою європейці віддають перевагу перед напівсолодкими винами. У нас поки що все навпаки, але тенденція до зміни смаків все ж намітилася.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!