В уряді заявили про зміну підходу до критеріїв об’єднання громад

У 2018 році зміниться підхід до критеріїв об’єднання громад. Проце розповів віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку,будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, говориться у повідомленні зпосиланням на прес-службу урядовця.

В уряді заявили про зміну підходу до критеріїв об’єднання громад

“Цього року ми змінимо підхід до критеріїв об’єднання громад. Для країни є принциповим вже не кількість об’єднаних громад, а в першу чергу їх якість — кількість людей, що проживає на території, площа покриття області громадами, фінансові показники, спроможність громад. Ще один показник — це якість надання послуг: створення опорних шкіл, ЦНАПів, Центрів безпеки громадян, дитячих садків, розбудова дорожньої інфраструктури, якісної первинної медицини тощо. І скажу відверто, результати децентралізації в Донецькій і Луганській областях, є показовими в цих напрямках”, — наголосив Зубко.

Як зауважив він, з впровадженням реформи децентралізації, Донецька та Луганська області одними з найперших розпочали процес об’єднання. Сьогодні в Україні 130 районів, які не мають жодної об’єднаної громади. Водночас Донецька і Луганська області в цьому показнику найбільш активно працюють. Ці області займають 10 і 11 сходинку у рейтингу об’єднання з 24 позицій.

Нагадаємо, у 2017 році 82% районних бюджетів по Україні залишалися дотаційними.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!