Amnesty International вимагає розслідувати погром табору ромів у Києві

Організація Amnesty International вимагає розслідування погромутабору ромів на Лисій горі у Києві в ніч з 20 по 21 квітня. Про цейдеться в заяві, оприлюдненій прес-службою AmnestyInternational.

Amnesty International вимагає розслідувати погром табору ромів у Києві

“Важливо розуміти, що мішенню для таких нападів може стати і стає будь-хто: роми, жінки, антикорупційні активісти, євреї, ЛГБТІ, журналісти, митці, студенти, письменники. Ніхто зараз не може бути впевнений, що не стане наступною жертвою зграї радикалів, які відчули свою безкарність. Вони прикриваються патріотизмом і турботою про суспільство, але насправді тероризують мирних громадян. При цьому правоохоронні органи, у більшості випадків, лишаються бездіяльними” — заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

В організації повідомили, що, за словами активістів, з якими спілкувалася Amnesty International, один з ромів, присутніх під час нападу, викликав поліцію і дочекався приїзду патрульного автомобіля. Поки роми ховалися біля гаражів неподалік, працівники поліції підійшли до їх табору, де виявили палаючі намети. Повернувшись до ромів, поліцейські повідомили їм, що все горить, і порадили швидше їхати з Києва.

“Amnesty International вимагає офіційної реакції української влади на події на Лисій горі у Києві в ніч з 20 по 21 квітня та невідкладного і ефективного розслідування нападу”, — йдеться в повідомленні прес-служби.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!