Українці розповіли у скільки їм обійдуться великодні свята

Українці готові витрати на святковий стіл на Великдень від 500грн. провів опитування серед киян, аби дізнатися як вони проводятьсвята та що мешканці столиці знають про традиційне християнськесвято.

Мінімальна сума яку готові витратити кияни — 500 грн. Також, дехто зазначає, що ціни зросли порівняно з минулим роком.

“Минулого року 10 яєць коштували 10 грн, цього року — 20. Ціни зросли майже вдвічі”, — розповіла Ольга.

Також є ті, хто витратив на святковий стіл більше 3 тис. грн.

“В нас буде традиційний стіл. Готові, не готові, але, зазвичай, виходить тисячі 3-4 грн”, — повідомили Наталя з донькою Анастасією.

Також, опитані розповіли, що вони знають про свято Великодня.

“Великдень — це за традицією християнське свято. Хоча, за однією з версій це було старовинне язичницьке свято. Яйце — це, власне язичницький символ. Символ народження Всесвіту. А вже після прийняття християнства у нас, це вже свято Воскресіння Хреста”, — повідомив Дмитро.

Довідка: Великдень — це найдавніше християнське свято встановлене на честь Воскресіння Ісуса Христа.

Ісус Христос, за біблійним сюжетом, воскрес рано-вранці і Воскресіння супроводжувалося великим землетрусом — янгол небесний відвалив камінь від дверей гробу Господнього.

Існує декілька легенд щодо виникнення назви свята. За однією з них назва “Великдень” (“Великий День”) з’явилася аж наприкінці першого тисячоліття з приходом на українську землю християнства. Легенда говорить, що “Великдень називається так тому, що у той час, коли Христос народився, сильно світило сонце і стояли такі довгі дні, що теперішніх треба сім зложити, аби був один тодішній. Тоді, було як зійде сонце в неділю вранці, то зайде аж у суботу ввечері. А як розп’яли Христа — дні поменшали. Тепер лише царські ворота в церкві стоять навстіж сім днів...”.

Інша назва Великдня — Пасха. Слово “Пасха” походить від назви старозаповітного свята песах, що святкували юдеї в пам’ять про звільнення від єгипетського полону. Пасхальне ягня в юдеїв стало прообразом Христа, тому Христос іменується ще Агнцем Божим (Ягня Боже), Агнцем Пасхальним (Ягня Пасхи), Пасхою.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!