Фактично всі чиновники й депутати займаються у ВР лобізмом, відбувається тіньовий обіг коштів – нардеп Івченко

Лобізм є прийнятим на законодавчому рівні майже в усіх країнах.Про таке заявив в ефірі “5 каналу” у програмі “Інформаційний вечір”народний депутат від “Батьківщини” Вадим Івченко, інформує .

Фактично всі чиновники й депутати займаються у ВР лобізмом, відбувається тіньовий обіг коштів – нардеп Івченко

На запитання ведучого, чи на часі, чи доречно і наскільки реалістично нині, щоб в Україні був легалізований лобізм у Верховній Раді як спосіб комунікації між тими, хто хоче, щоб їхні інтереси легально офіційно лобіювалися у парламенті, нардеп сказав: “Фактично всі депутати, всі чиновники займаються лобізмом. Фактично. Юридично це ніде не зафіксовано. І виглядає так, коли депутат, наприклад, до нього звертається підприємець з будь-якого питання і він звертається до центральних органів виконавчої влади як депутат, ці керівники дивляться на нього як на корупціонера, може, щось там отримав і намагається пролобіювати інтереси в тих певних колах, з приводу якої скарги звернувся підприємець. Тому фактично відбувається тіньовий потік коштів, тобто оплати, і це є факт. Тобто комусь оплати, комусь послуги. Іноді через фонди, дивіденди”.

Вадим Івченко також додав, що: “Якщо ми цю діяльність переведемо згідно з чинним законодавством, тобто узаконимо, тобто зробимо закон, то я тоді, і мій колега і так далі, він може бути представником, наприклад, певної асоціації. От я в „Батьківщину“ потрапив від „Асоціації сільських і селищних рад“. Тобто фактично, якщо до мене звернуться органи місцевого самоврядування села щодо тендерів, використання коштів на дорогу, просторового розвитку, я зберу і буду лобіювати, бо я сьогодні є представником асоціації і на мене дивитимуться як на людину, яка формує порядок денний для цих територій, яка фактично узгоджує позицію з урядом і фактично я зможу офіційно отримувати плату і показувати в декларації. Всі бачитимуть, скільки мої послуги коштують тощо. Це є лобізм, який є прийнятий на законодавчому рівні майже в усіх країнах. Нам потрібно до всього підходити, бо в нас так, що депутати бігають і бояться показати, що лобіюють агросектор чи промисловість”.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!