Після поточної хвилі девальвації гривня трохи зміцниться - експерт

Після поточної хвилі девальвації гривня трохи зміцниться - експерт

Після хвилі девальвації в січні-лютому гривня трохи зміцнитьсядо 27-28,5 грн за долар. Про це в коментарі повідомив економічнийексперт Віктор Скаршевський.

“Після девальвації в січні-лютому гривня трохи зміцниться. Однак питання полягає в тому, до якого рівня може впасти гривня в цю хвилю девальвації — ймовірно, що вона впаде до 29-29,5 грн за долар. Потім, як і минулого, і позаминулого року, відбудеться невеликий відкат. Але він буде вже не такий сильний, як в 2017 році. Навесні, до літа гривня зміцниться, можливо, до 27-28,5 грн за долар, оскільки закінчиться опалювальний сезон і збільшаться надходження від експортерів і від агропромислового комплексу”, — розповів він.

Як пояснив економіст, нестабільність, яка спостерігається зараз на валютному ринку, зумовлена ​​сезонними факторами.

“На коливання курсу вплинула сезонна урядова дурість, а саме те, що в грудні 2017 року видатки бюджету збільшилися в три рази. Тобто на ринок була вилита величезна гривнева маса, тому девальваційні процеси посилилися. Це збіглося з низкою сезонних чинників: від експортерів надходить менше валютної виручки, а імпортери збільшують попит на валюту”, — пояснив В.Скаршевський.

Водночас, за словами експерта, сильного зміцнення гривні в 2018 році чекати не варто, тому, що зовнішньоекономічна кон’юнктура в цьому році, швидше за все, буде гіршою, ніж в минулому.

“Надходження валюти в Україну будуть меншими. Ціни на метали і руду, швидше за все, знизяться на 5-7%. Крім того, урожай зернових буде меншим. Крім іншого, дуже швидкими темпами збільшується від’ємне сальдо торгового балансу. Згідно з останніми даними Держстатистики, дефіцит торгового балансу за 11 місяців минулого року виріс в 2 рази, в порівнянні з 2016 роком (з 2,5 до 5 млрд доларів)”, — зазначив В.Скаршевський.

У цілому ж у 2018 році, як уточнив економіст, розрив між пропозицією валюти і попитом на неї буде набагато вищим, ніж в минулому році, що буде штовхати долар до зростання.

“До кінця року обмінний курс буде значно більшим, ніж прогнозує уряд (30,1 грн за долар). Відповідно і девальвація в 2018 році буде більшою, ніж в минулому році (4%). Адже, тільки згідно з курсом, закладеним в держбюджет, девальвація складе 10%, а за фактом вона може бути ще більшою”, — резюмував фахівець.

Нагадаємо, до кінця 2018 року курс долара в Україні може вирости до 31-32 грн за долар.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!