Еколог розповів, чому в Україні почастішали випадки екологічних злочинів

Еколог розповів, чому в Україні почастішали випадки екологічних злочинів

За словами еколога, підприємці занадто мало уваги приділяютьнебезпечним відходам.

Мораторій на перевірки підприємств та відчуття безкарності упідприємців призводять до все частіших випадків екологічнихзлочинів. Про це в коментарі УНН сказав головаправління Асоціації підприємств у сфері поводження із небезпечнимивідходами Кирило Косоуров.

“Навіть, за останній місяць ми неодноразово виявляли небезпечнівідходи просто неба, десь у лісопосадках і так далі. Це масововідбувається тому, що витрати на утилізацію, які пов’язуються зекологічними витратами підприємств, фінансуються в останню чергу”,— сказав К.Косоуров.

Він наголосив, що такі ситуації пов’язані із діючим мораторіємна перевірки підприємств, тобто фактичною відсутністю державногоконтролю.

“Потрібно декларування і ведення обліку утворювачів небезпечнихречовин і аж до утилізатора, тоді ми не матимемо таких наслідків.На сьогодні ж, з урахуванням того, що державний контроль дужеобмежений, саме в частині небезпечних відходів, він практично непідлягає контролю. Тобто головні причини це - мораторій ібезкарність”, — зазначив К.Косоуров.

Окрім того, еколог прокоментував, до чого може призвестинещодавня знахідка небезпечних відходів на Київщині у вигляді трьохтисяч ртутьвмісних ламп.

"Доки лампи не розбиті, ртуть у паровій фракції знаходятьсявсередині, як тільки вони розіб’ються або лопнуть при низькійтемпературі, то ця ртуть потрапить в ґрунти, а звідти - в ґрунтовіводи, а з них - у криниці. За умовах того, що лампи знайдені вмежах населеного пункту, то отруєння відбудеться десь наступногороку. Тобто, якщо їх не зібрати, при низьких температурах вонизазвичай розриваються.

Ситуація така, що на цих лампах навіть немає пакування.Зазвичай, збирачі ламп отримують їх в упаковках. Тобто, тут можебути недобрий утилізатор, а також може бути якась компанія, якареалізовувала для своїх потреб, а потім їх викинула“, - розповівК.Косоуров.

При цьому еколог додав, що відповідають за процес утилізації цихламп місцеві органи влади.

Нагадаємо, за даними екологів, мораторій на перевірки загострюєй так напружену ситуацію у сфері небезпечних відходів.

Відсутність контролю призвела до поширення шахраїв на ринку танедобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин.

У травні хімікатами отруїлися харківські діти. За данимипрокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила насміттєзвалищі 54 бочки об’ємом 200 літрів кожна з невідомимиречовинами. На трьох ємностях був напис “метилмеркаптан”.

Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення долікарні госпіталізовано 3-х неповнолітніх жителів села (2000-2004р.н.).

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!