Столична ТЕЦ, яка забезпечує гарячою водою Оболонь та Троєщину, залишилась без газу

За даними прес-служби, всього у зоні теплопостачання ТЕЦ-6знаходиться 3 138 об’єктів, з них — 2 142 житлових будинків, 39медичних закладів, 164 дитсадків та 670 відомств.

Сьогодні близько 13:00 “Київтрансгаз” повністю зупинивгазопостачання столичної ТЕЦ-6, яка забезпечує теплоенергією(гарячою водою і взимку опаленням) Оболонь, Троєщину, Райдужний таВоскресенський масиви. Про це УНН повідомили упрес-службі Київенерго.

“Основна причина припинення газопостачання на теплоджерела Києва— накопичені державою та споживачами борги за послугитеплопостачання (опалення та гаряче водопостачання). Станом на 1травня борг столиці за теплоенергію становив майже 4,9 млрд грн.При цьому частка боргу держави складає близько 2 млрд грн, з них1,2 млрд грн — некомпенсовані пільги та субсидії в теплопостачанні,а 0,8 млрд грн — некомпенсована різниця в тарифах за минулі роки.Водночас борг ПАТ „Київенерго“ перед НАК „Нафтогаз України“ заспожитий газ для виробництва теплоенергії досяг на 1 травня 3,2млрд грн. А борг за транспортування газу до ТЕЦ-6 перевищує 370 млнгрн, 108 млн грн з яких — непрофінансовані державою пільги тасубсидії”, — йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Споживачі Києва заборгували за тепло і гарячуводу 4,2 млрд грн

У “Київенерго” також відзначили, що припинення газопостачанняоднієї з найбільших в Україні теплоелектроцентралей — це не лишевідсутність гарячої води у клієнтів, але й серйозні ризикинегативних технологічних наслідків в роботі теплоелектроцентралі вмайбутньому опалювальному сезоні. Навіть 1-2 дні без газопостачанняможуть спричинити збій теплогенерації на ТЕЦ-6.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!