Клишолапе життя – у Житомирі працює центр для порятунку ведмедів

У центрі порятунку ведмедів “Надія” клишолапим у прямому сенсіслова дають друге життя. Долі кожної із 5 тварин, що живуть тут непозаздриш — зокрема медведицю на ім’я Настя у місячному віцізабрали від мами та продали до приватного зоопарку, без мами малечажити не могла, отож і опинилась у центрі порятунку — з неї, доречі, і розпочалась історія закладу — ще у далекому 2012 р. Згодомдо Насті приєднались ведмеді Зоя, Юля, Маша та єдиний самець —Гроша, він ще й наймолодший серед клишолапих.

Центр для порятунку ведмедів функціонує під Житомиром,повідомляє кореспондент УНН.

Долі 9-річної Маші теж не позаздриш — раніше її використовувалидля травлі собак — ведмедицю віддавали на поталу мисливським псам,втім у 2013 р. її вдалось врятувати.

З 2015 р. у центрі живуть дві сестрички — Зоя та Юля — вони“працювали” у приватному цирку, а утримували їх у клітках розміромпівтора на півтора метри.

Зараз ведмеді мають все для повноцінного життя — просторівольєри та більш ніж пристойне харчування — в їх меню, окрімтрадиційних овочів, фруктів та м’яса є навіть екзотичні ківі, якимиклишолапі із задоволенням ласують. Як і в людей, у кожного зведмедів є свій власний характер.

“Є ведмедики добрі, а є, які, скажімо так, проявляють своюагресію — Настя, наприклад, потрапивши сюди першою, відчуває себеголовною, що над ведмедиками, що над нами працівниками, постійнопоказує свій характер. З добрих ведмедиків — це в нас Грошик іМаша”, говорить працівник по догляду за тваринами центру ВолодимирКостюченко.

До слова, цей центр під Житомиром є одним із небагатьох вУкраїні — ведмедів також рятують в Західній Україні, де є подібнадержавна установа.

Окрім цього працівник центру розповів кілька цікавих фактів проведмедів:

— Попри свою показну неповороткість та клишоногість, ведмеді можутьрозвивати швидкість до 60 км/год.

— Ведмеді насправді люблять мед, але ласують лише натуральнимпродуктом — синтетичний мед навіть не спробують

— Насправді ведмеді не нападають на людину як на свою жертву —вони можуть атакувати або з переляку, або ж якщо відчуватимутьзагрозу від людини

— Ведмеді — боягузи — людину атакувати вони можуть просто зпереляку

— Дорослі ведмеді взагалі не п’ють молока

— Ведмеді дуже витривалі — доросла особина може спокійно“перебігати” підготовленого легкоатлета.

Нагадаємо, 25 травня Київський зоопарк поповнився трьомаальпаками.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!