В Україні планують збільшити площу сміттєзвалищ – К.Косоуров

В Україні планують збільшити площу сміттєзвалищ – К.Косоуров

“У кінці квітня була презентація Стратегії по твердим побутовим відходам, яку писав Європейський банк реконструкції і розвитку. Цим документом пропонуються достатньо серйозні капіталовкладення в будівництво нових полігонів. Проте, на жаль, там немає жодного слова про роздільне збирання сміття. Наразі даний документ подано на затвердження до Мінекології,” — розповів він.

Європейський банк реконструкції і розвитку запропонував будівництво нових полігонів твердих побутових відходів в Україні. Про це в коментарі УНН повідомив Голова правління Асоціації підприємств у сфері поводження із небезпечними відходами Кирило Косоуров.

При цьому загальна Національна стратегія поводження з відходами досі знаходиться у роботі, на етапі обговорень технічної редакції.

“Офіційної презентації Нацстратегії поводження із відходами досі не було. Мені також не відомо, чи були якісь відкриті обговорення, аби прискорити заслуховування документу, адже перед тим, як вона буде презентована Уряду, Стратегія має пройти громадське обговорення. Офіційно цього також досі не відбулося. Документ спочатку складався із 700 сторінок, потім — його скоротили до 40 і обіцяли опублікувати на сайті, що є хоч якоюсь позитивною динамікою,” — розповів він.

Нагадаємо, Нацстратегія поводження з відходами мала бути представлена до кінця минулого року. Водночас, екологи вважають, що Мінприроди під час підготовки Нацстратегії займається “розпилом” міжнародної допомоги.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!