Інфраструктура зарядок для електрокарів розширюється, але ще не впорядкована - експерт

Інфраструктура зарядок для електрокарів розширюється, але ще не впорядкована - експерт

За його словами, полегшує участь водіїв електрокарів спеціальний додаток для мобільних телефонів PlugShare. Він вказує, де розташовані зарядки.

На сьогодні кількість зарядок для електрокарів вже достатньо велика, але користування ними не впорядковане, адже деякі встановлюють для загального користування, деякі – для приватного, наприклад, для співробітників конкретного підприємства. Про це у коментарі УНН розповів голова правління Української Асоціації учасників ринку електромобілів Арсеній Абдураїмов.

“Проблеми полягають в тому, що не всіма зарядками можна вільно користуватися. Тобто, хтось установив її біля ресторану і можна у будь-який час приїхати і заряджатися. А хтось установив на підприємстві для своїх авто, і вони (зарядки — ред.) числяться як у вільному доступі, але будь-хто там не зможе "зарядитись". Це ніяк не регулюється. Тобто, зарядок достатньо, але немає єдиної системи впорядкування інформації, і тому виникають певні проблеми. Також деякі власники зарядок у додатку PlugShare дають свої телефони, і так можна попередньо уточнити в них деталі користування”, — розповів він.

За словами А.Абдураїмова, якщо машина, як правило, курсує по одному і тому ж маршруту, то визначитися з місцем постійної зарядки простіше, аніж коли доводиться виїздити за межі звичної дороги та шукати нові зарядні пристрої.

Загалом, же достатня кількість зарядок вже з’явилися у всіх великих містах.

“Якщо подивитися на карту зарядних станцій PlugShare, то у нас фактично у всіх великих містах достатня кількість зарядок, наприклад, у Харкові, Дніпропетровську, Львові, Вінниці”, — додав він.

Як повідомляв УНН, WOG планує обладнати зарядками для електрокарів всі свої АЗК.

На сьогодні в Україні налічується близько 400 пристроїв для зарядки електрокарів.

Додамо, за прогнозами експертів, в Україні ринок електрокарів цього року може зрости від 250 до 500%.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!