Ставлення до артистів, які гастролюють у Росії та до заробітчан, які працюють на території країни агресора, щоб прогодувати свої сім'ї

Активісти з Маніфестум вкотре вийшли на вулиці столиці, щоб дізнатись думку киян. На цей раз були поставлені питання щодо гастролей зірок українського шоу-бізнесу в країні агресора, а на противагу запитання про відношення киян до заробітчан, які працюють в Росії, щоб прогодувати свої сім'ї в Україні.

Теми опитування:

  • Ваше ставлення до людей, котрі їздять на заробітки в Росію?
  • Чи осуджуєте ви зірок української естради, які гастролюють країною агресором?
  • Якби Йосиф Кобзон приїхав з концертом до Києва? Ваша реакція?

Скандали довкола представників української естради перманентно з'являються на інформаційному небосхилі з 2014 року. Річ у тому, що багато артистів продовжують гастролювати або таємно виступати в Росії. На фоні агресії Росії щодо України для багатьох такий крок артистів є неетичним, для інших просто зрадою.

Якщо згадати кінець 90-х, то український шоу-бізнес тільки-тільки розпочинав вставати на ноги, вчився робити свої перші кроки. Велика кількість артистів, які сьогодні носять гордо статус «зірка» співали українською мовою. Вони збирали великі концертні зали та були кумирами мільйонів слухачів. Тут варто згадати і про перший український TOP — «Територія-А».

Хіт-парад української музики відкрив таких зірок, як: Ірина Білик, Олександр Пономарьов, Океан Ельзи, Скрябін, Юрко Юрченко, Воплі Відоплясова (ВВ), Ольга Юнакова, Наталія Могилевська та багато інших.

В радіо та телепросторі лунали українські хіти...

Але коли український шоу-біз став на ноги, то тенденції змінилися. Бізнес замінив творчість та почав диктувати свої умови: простота та запам'ятовуваність хітів (хоча до цього у багатьох музикантів із цим проблем не було), розширення географії, російськомовні пісні, щоб на просторах СНД пісні українських виконавців були зрозумілі.

Далі український бізнес поглинувся російським, багато виконавців, які розпочинали свою кар'єру українськомовною піснею перейшли на 100% російськомовні «хіти».

Музичний шоу-бізнес не зважає на смаки слухачів, а заробляє гроші, продукуючи російськомовну «попсу». Дехто з українських артистів переїжджають до Росії, щоб бути ближче до свого слухача, а інші — розпочинають гастролі.

Але 2014 рік змінив повністю відношення українців до свого шоу-бізнесу та окремих артистів. Деякі артисти переосмисли своє ставлення до коренів, а деякі під приводом збирання грошей на своїх концертах для військових, що воюють в АТО, продовжили гастролі в Росії.

Яке буде майбутнє українського шоу-бізу та українського виконавця завтра? На це питання дасть відповідь час та самі артисти...

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!