ГПУ підозрює, що Портнов вкрав свою ж зарплату

Генпрокуратура оголосила екс-першому заступнику Адміністрації Януковича Андрію Портнову у тому, що він «незаконно заволодів» своєю викладацькою зарплатою.

Про це йдеться в підозрі, текст якої сам Портнов оприлюднив у своєму Facebook.

Так у документі йдеться, що ГПУ підозрює Портнова у тому, що він, працюючи в АП, змусив ректорів Київського нацуніверситету Шевченка та Київського національного економічного університету взяти його викладачем на 0,25 ставки в кожному закладі.

«З метою реалізації свого злочинного задуму, Портнов А. В., обіймаючи посаду заступника глави АП.., діючи умисно, з метою надання собі ваги в очах наукової громадськості, вирішив, використовуючи надану йому владу, шляхом вчинення тиску на керівництво КНУ та КНЕУ, вирішити питання щодо збереження за собою посад науково-викладацького складу»,— йдеться в підозрі.

«В подальшому, у невстановлений слідством час, у Портнова виник умисел зайняти посаду завідувача кафедрою конституційного та адміністративного права юридичного факультету КНУ з метою підвищення свого авторитету як діючого науковця в очах наукового співтовариства та створення іміджу професійного керівника»,— вважає слідчий.

При цьому на посаді завкафедри Потнов працював на громадських засадах.

Проте у ГПУ нарахували, що отримуючи зарплату у двох університетах, Портнов «завдав їм шкоди» за період з 2 квітня 2010 року по 2 лютого 2014-го на суму 137 тисяч 639 гривень.

Для збільшення КЛІКНІТЬ

У той же час Портнов заявив, що зарплату з університетів не забирав і оприлюднив виписку з картки, на яку отримував зарплату в КНУ, де вказано, що за останні два роки з його картки було знято всього 800 гривень.

«Це означає, що якщо вже і мати таку догадливість, як у співробітників ГПУ, то інкримінувати мені потрібно замах на розкрадання моїх же 800 гривень»,— іронізує заступник глави Януковича.

Прикметно, що справу Портнова веде слідчий Степан Божило, який раніше шив Юлії Тимошенко убивство Євгена Щербаня.

Як відомо, екс-першого заступника глави Адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова оголосили в розшук тільки 16 січня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!