Підприємство Міненерго визнало Крим частиною Росії — ЗМІ

В українських ЗМІ зʼявилася інформація про доручення Премʼєр-міністра Арсенія Яценюка міністрові Володимиру Демчишину пояснити, чому підконтрольне відомству підприємство підписало документ, що визнає Крим частиною Росії.

Про це повідомляють «Українська правда» і «Лівий берег» з посиланням на доручення глави уряду, що опинився у розпорядженні видавництв.

Згідно з документом, Яценюк просить Демчишина пояснити деякі положення контракту між «Укрінтеренерго» і російською енергетичною компанією «Интер РАО», які «не відповідають інтересам України».

У контракті зазначається, що Україна отримуватиме з Росії електроенергію тільки за умови 100% забезпечення за свій рахунок електроенергією окупованого Криму і Донбасу.

Також в контракті існує положення про те, що електроенергія поставляється в «Кримський федеральний округ РФ».

Крім того, відповідно до угоди, Україна погодилася на умову імпорту «бери або плати» (тобто платити за електроенергію, якої не потребує), а також дала Росії можливість в односторонньому порядку підвищувати вартість поставок. Водночас ціна поставок електроенергії в Крим буде фіксована і на 15% нижча нинішньої.

У разі перебоїв з електроенергією в Криму, українська сторона буде зобовʼязана заплатити штраф у розмірі 20% вартості різниці фактичного і погодженого обсягу поставок.

У дорученні Премʼєр також попросив надати матеріали, на підставі яких узгоджувалися умови вказаних договорів і копії цих документів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!