На Банковій кажуть, що Росія атакує українські держсайти

Російські спецслужби створюють спеціальні віруси для атак на українські державні сайти.

Про це AIN.UA сказав екс-директор «Майкрософт Україна», а нині заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

«Так, ми стикаємося з дуже серйозними завданнями з кібербезпеки. Виявили ряд вірусів, створених російськими спецслужбами навмисне для атак на українські держсайти. Принаймні, так вважають американські фахівці. Віруси дуже розумні, грамотно побудовані з інженерної точки зору»,— сказав він.

За словами Шимківа, для відбиття атак ведеться співпраця з виробниками антивірусів і залучаються фахівці з Держспецзвʼязку.

«Особливо серйозні атаки відбуваються під час ескалації подій на сході. Або коли президент досяг позитивних результатів в тих чи інших переговорах. Бачимо звʼязок. Атаки спрямовані на держсайти, на погашення каналів звʼязку і обмеження доступу до ресурсів. Віруси спрямовані на зняття та пересилання даних»,— додав він.

Шимків також упевнений, що Україні потрібен державний підрозділ, який займався б не тільки кіберзахистом, але й контрдіями, однак цьому існує цілий ряд перешкод.

«Для цього теж потрібні люди, їх треба навчити, дати інструментарій. А певні постанови не дозволяють нам навіть ноутбуки закуповувати. Це війна майбутнього, для неї потрібна зовсім інша інфраструктура та інші люди»,— заявив він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!