Місія ОБСЄ: жодна країна не відкликала спостерігачів, але їхня безпеки - пріоритет номер один

Жодна країна не відкликала своїх спостерігачів зі складу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, ще раз повідомила місія 16 січня, реагуючи на публікації українських ЗМІ.При цьому заступник глави місії Александер Гуґ підкреслює, що місія докладає максимум зусиль до підтримання безпечної роботи своїх спостерігачів.

«Ми і далі працюємо в тісній співпраці з усіма державами-учасницями ОБСЄ задля того, щоб їхні громадяни, яких відряджено до місії, могли працювати в спокійних і безпечних умовах»,— заявляє Гуґ.

Гуґ зазначає, що убезпечення спостерігачів є для місії ОБСЄ в Україні пріоритетом номер один і в цьому питанні місія співпрацює з усіма країнами-учасницями ОБСЄ, чиї представники працюють в її складі.

«У цьому контексті Місія ОБСЄ в Україні запросила групу експертів з безпеки від держав-учасниць, щоб вони оцінили ситуацію на місцях (умови роботи членів місії — ред.) і на власні очі побачили, як Місія застосовує свою методику забезпечення роботи і безпеки».

Спеціальна місія ОБСЄ повідомляє, що на її запрошення Україну цього тижня відвідали два десятки експертів у сфері гарантування безпеки з країн — членів ОБСЄ. Зокрема, візит передбачав відвідування групи спостерігачів ОБСЄ, які працюють у Донецьку.

Раніше у своїх документах Спеціальна місія ОБСЄ в Україні неодноразово вказувала на численні випадки, коли її експерти на місцях припиняли свою роботу з міркувань безпеки.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!