Україна, як і раніше, не погашає газовий борг - Міненерго РФ (доповнено)

Міністр енергетики Росії Олександр Новак повідомив, що Україна, як і раніше, не погашає газовий борг, передає “РІА Новини”.

“Україна, як і раніше, не погашає газовий борг”, — наголосив міністр.

Він також додав, що Росія готова обговорювати знижки на газ для України, якщо буде оплачена безперечна заборгованість станом на 1 квітня.

Нагадаємо, з 1 квітня ціна на російський газ для України зросла з 268,5 долара до 485 доларів за тисячу кубометрів.

Міненерго України заявляло, що Київ наполягає на збереженні ціни в 268,5 долара, яку вважає справедливою ринковою ціною.

Росія через борги України за газ в 3,5 мільярда доларів переводить її на передоплату. “Газпром” у вівторок виставив українському “Нафтогазу” попередній рахунок за червень.

У разі ненадходження коштів поставки Україні будуть припинені 3 червня. Міненерго Росії заявило, що, якщо буде оплачена хоча б частину боргу, Росія повернеться до питання про можливе зниження ціни на газ.

Як раніше повідомлялось, з червня Україну переводять на передоплату за поставки газу. Офіційний представник «Газпрому» С.Купріянов зазначив, що «Газпром» виставив «Нафтогазу України» попередній рахунок за червень у розмірі 1,66 млрд дол.

Наразі заборгованість Києва за російський газ після того, як не були сплачені поставки і за квітень, зросла до 3,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, міністр фінансів України О.Шлапак зазначив, що уряд випустить облігації на 2,16 млрд доларів США, які дозволять розрахуватися з боргами НАК «Нафтогаз України».

Пізніше у «Газпромі» зазначили, що готові розраховуватися за газ з Росією за умови збереження ціни у 268,5 доларів тис. куб. м.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!