Після Майдану в міліції нічого не змінилося — Луценко

За останні 9 місяців у буденній роботі української міліції мало що змінилося.

Про це заявив керівник фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко, повідомляє прес-служба БПП.

«Концепція МВС підкреслила, що за час після Майдану нічого не змінилося в міліції, крім повного розвалу, зумовленого кризовим станом в країні. У даному випадку я характеризую діяльність системи, а не міністра внутрішніх справ. Варто згадати збільшення удвічі кількості убивств, подвоєння випадків викрадення автомобілів, суттєве зростання кількості розбоїв. Це переконує в тому, що пострадянська міліція закінчилася і не може дати позитивного результату»,— зазначив депутат.

Луценко, який очолював МВС у 2005-2006 рр. та 2007 р., пропонує створити нову поліцію «з нуля».

«Звернуть увагу на заключні положення проекту закону „Про Національну поліцію“. Там є положення: „Автоматичне призначення міліціонерів на посаду поліцейських заборонено“! Це означає, що перелицювання і перейменування міліції в поліцію не буде… Цей проект закону я почав готувати маючи досвід під час другої каденції в МВС і виходячи з розуміння, що пострадянську міліцію треба змінювати докорінним чином»,— зазначив він.

Автор законопроекту пояснив, що за півроку з дня набуття чинності закону міністр внутрішніх справ Арсен Аваков має створити поліцейські комісії, дві третини складу яких сформують правозахисники.

«Поліцейські комісії наберуть новий персонал, в тому числі — й з колишніх міліціонерів, але лише в разі, як вони пройдуть тести і перевірку на детекторі брехні. Таким чином, усі посади в міліції, крім молодшого персоналу, визначатимуться на конкурсі. Саме поліцейські комісії, а не начальники поліції, визначатимуть на конкурсній основі кандидатуру на ту чи іншу керівну посаду в поліції»,— наголосив Луценко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!