РФ запустила репресивну машину проти кримських татар – експерт

Репресивна машина по відношенню до кримських татар, які проживають на території АР Крим, запущена. Таку думку на прес-конференції висловила голова ради українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.

За словами Ю.Тищенко, ситуація, яка склалась щодо заборони на в’їзд до Криму Мустафи Джемілєва та існування низки адміністративних та кримінальних справ навколо цього питання, говорить про те, що можна очікувати другої хвилі тиску на людей, які брали участь у мітингу щодо 70-річчя депортації кримських татар.

“Вся ця ситуація засвідчує, що репресивна машина проти кримських татар запущена. І сьогодні Путіна може утримувати від її остаточного запуску те, що він дотримується думки, що потрібно показати світу … картинку суцільної інтеграції та успіху Криму, хоче це вже не виходить”,— сказала Ю.Тищенко.

В той же час вона відзначила, що не лояльні до російської влади кримські татари можуть очікувати посилення репресій щодо них, проблем із земельними питаннями, також соціальних проблем, наприклад, щодо працевлаштування. Кримські татари призовного віку можуть очікувати призову на службу в російську армію десь на Далекому Сході. Вона відзначила, що до лояльних кримських татар Росія застосовуватиме політику пряника.

Нагадаємо, раніше екс-глава Меджлісу М.Джемілєв сказав, що зростає рівень негативного ставлення до кримських татар.

Також нагадаємо, суди призначили штрафи кримським татарам, які брали участь в акції протесту 3 травня на кордоні з Україною в Армянську через заборону на вʼїзд до Криму для народного депутата України Мустафи Джемілєва.

Згодом під приводом обвинувачення в тероризмі розпочалися масові обшуки помешкань кримських татар, серед яких і будинок М.Джемілєва.

М.Джемілєв зпявив, що з кримотатарами «домовляються» залякуваннями та обшуками і можуть створити умови, що люди почнуть виїжджати з Криму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!