Українська діаспора закликала уряд США збільшити зусилля для звільнення Савченко

Український Конгресовий Комітет Америки (УККА) — організація, що представляє понад 1млн американців українського походження, закликала владу США збільшити свої зовнішньополітичні зусилля для прискорення процесу звільнення української льотчиці Надії Савченко з полону в РФ.

Про це йдеться в заяві Комітету, поширеній у четвер, передає власний кореспондент Укрінформу.

«УККА закликає Сполучені Штати та міжнародну спільноту посилити та поглибити публічне засудження протизаконного увʼязнення лейтенанта Надії Савченко російською стороною та вимагає звільнити її та всіх інших незаконно увʼязнених українців. УККА наполегливо закликає уряд Сполучених Штатів зробити всі дипломатичні зусилля для забезпечення безпеки її життя та її негайного звільнення»,— наголошується в документі.

Утримання Росією Надії Савченко як військовополоненої є прямим порушенням прав людини, а також Мінських домовленостей та Женевської конвенції, які підписала свого часу офіційна Москва, підкреслюється в заяві. У цьому звʼязку наголошується, що міжнародне товариство має примусити Росію почитати верховенство права та почитати міжнародні зобовʼязання.

«Сполучені Штати та інші світові демократії не повинні залишатися осторонь, коли порушуються основні права людини, а верховенство права нахабно ігнорується»,— зауважили в Комітеті.

УККА також висловив глибоке занепокоєна станом здоровʼя Надії Савченко, яка 13 грудня оголосила голодування. «Наразі вона перебуває в одиночному увʼязненні, їй була відмовлена необхідна медична допомога та спілкування з адвокатом»,— зазначили в Комітеті.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!