Порошенко закликав ПАРЄ докласти усіх зусиль для звільнення Савченко

Президент Петро Порошенко зустрівся з делегацією ПАРЄ під головуванням президента асамблеї Анн Брассер, яка перебуває в Україні з робочим візитом.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

«Петро Порошенко подякував Президенту ПАРЄ та делегації за прояв солідарності з Україною та візит до нашої країни в дуже складний час, зокрема, коли на Донбасі відбувається різка ескалація та погіршується гуманітарна ситуація»,— йдеться у повідомленні.

Глава держави наголосив на необхідності єдності всієї Європи у боротьбі з тероризмом, нагадавши про трагедію під Волновахою. Президент наголосив, що це є актом тероризму, адже бойовики дали артилерійський залп по блокпосту, через який постійно проходить рух цивільних.

Анн Брассер від імені ПАРЄ висловила співчуття українському народові у зв’язку з трагедією під Волновахою.

Порошенко наголосив на необхідності активізувати зусилля ПАРЄ зі звільнення українських заручників, висловивши особливе занепокоєння ситуацією навколо української льотчиці Надії Савченко. «Ми обрали її членом делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи, і було б цілком природньо, щоб ПАРЄ прийняла необхідне рішення щодо звільнення депутата, льотчиці, яка захищала свою країну. Прошу Парламентську Асамблею Ради Європи докласти усіх необхідних зусиль для звільнення члена української делегації в ПАРЄ», — наголосив він.

Учасники зустріч погодилися з тим, що Мінські домовленості треба беззастережно і невідкладно виконувати, адже вони визнані усіма сторонами конфлікту та є єдиним шляхом мирного врегулювання.

Співрозмовники також обговорили питання впровадження реформ та взаємодії із ПАРЄ та іншими інституціями Ради Європи. Президент поінформував про започаткування антикорупційної політики, реформи судової влади та децентралізації. При цьому він наголосив на важливості співпраці із Венеціанською комісією у питаннях конституційних змін, виборчого права та інших реформ, що є частиною демократичного розвитку держави.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!