Порошенко вручили перший біометричний паспорт

Президент Петро Порошенко першим в Україні отримав біометричний паспорт.

«Цей паспорт – це останній крок, який Україна повинна була зробити, щоб отримати на саміті Східного партнерства, який відбудеться в Ризі в травні цього року, безвізовий режим з ЄС»,— сказав він під час отримання документа, передає «ВВС Україна».

Крім того, Порошенко заявив, що щодня кількість пунктів, в яких українці зможуть отримати такий документ, збільшуватиметься.

За його словами, очікується, що в лютому біометричний паспорт отримають 10 000 громадян, а з уже з березня його щомісяця отримуватимуть 200 тисяч українців.

Також голова держави пообіцяв, що ціна на отримання цього документа буде нижче всіх сусідніх країн і не вимагатиме сплати додаткових коштів.

Нагадаємо, раніше голова МВС Арсен Аваков заявляв, що оформлення біометричного паспорта за стандартною процедурою коштуватиме 518,15 грн. Оформлення паспорта за стандартною процедурою займе 20 днів. Прискорена процедура – 7 днів – оформляється за ставкою подвійного мита та реєстраційних послуг, при тій же вартості бланка (261 + 340 + 174,3 = 775,3 грн).

Як повідомлялося, в Україні сьогодні, 12 січня, розпочався прийом заявок на оформлення біометричних паспортів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!