Сорос назвав можливого наступника Путіна

Європа залишиться сам-на-сам з російською агресією, а наступником Путіна може стати ще більш непоступливий керівник, якщо ЄС не запропонує вагому програму допомоги радикальним українським реформам.

Про це написав відомий американський фінансист Джордж Сорос у своїй статті «Нова політика порятунку України» для The New York Review of Books.

«Важливо, щоб ще до квітня Україна розпочала програму радикальних реформ із реальними шансами на успіх. Інакше президент Путін зможе переконливо стверджувати, що проблеми Росії зумовлені ворожістю західних країн. Навіть якщо він втратить владу, його наступником може стати ще більш непоступливий керівник, наприклад, Ігорь Сечін або якийсь націоналістичний демагог»,— прогнозує Сорос.

Але якщо Європа допоможе Україні у проведенні реформ, Путін не зможе звинувачувати у проблемах Росії західних лідерів. «Відповідальність чітко ляже на нього, і йому доведеться або змінити курс, або намагатися втримати владу за допомоги брутальних репресій і залякування народу. Тоді, якщо він втратить владу, ймовірно, його наступником стане якийсь реформатор. У будь-якому випадку Путін вже не буде потенційною загрозою для Європи»,— зазначає американський фінансист.

Те, який із цих двох альтернативних сценаріїв справдиться, матиме вирішальне значення не лише для майбутнього Росії та її стосунків з ЄС, а й для майбутнього самого Європейського Союзу, підсумовує Сорос.

«Європі потрібно прокинутися і визнати, що вона зазнає атаки від Росії. Допомога Україні має також розглядатися як витрати країн ЄС на свою оборону»,— наголошує американський фінансист.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!