Україна відзначає пам"ять жертв політичних репресій

Виконуючий обовʼязки Президента України, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов та Премʼєр-міністр Арсеній Яценюк взяли участь у заходах в памʼять про жертви політичних репресій, повідомляє Укрінформ, посилаючись на прес-службу Глави держави.

У реваншистів не вийде затягнути Україну назад в імперію — Турчинов

У Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» керівники держави разом з головами київських обласної та міської державних адміністрацій Володимиром Шандрою і Володимиром Бондаренком поставили лампадки та поклали квіти до братської могили, а також до центрального монументу Меморіалу.

Разом з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща Генриком Литвином керівництво Української держави поклало квіти до польського сегменту Меморіалу.

Памʼять загиблих українських та польських громадян відзначили хвилиною мовчання.

У заходах також брали участь представники Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, народні депутати, інші офіційні особи рідні та близькі загиблих від репресій, представники громадськості, духовенство.

У реваншистів не вийде затягнути Україну назад в імперію — Турчинов

Реваншисти роблять спроби затягнути Україну назад в імперію, але ці спроби приречені на неминучу поразку, заявив Олександр Турчинов у своєму зверненні в День памʼяті жертв політичних репресій.

За словами спікера, більше восьми десятиліть минуло з тих пір, як маховик сталінської репресивної машини набрав повні оберти. Загинули мільйони невинних людей, а десяткам мільйонів була зламана доля.

«Незважаючи на величезні втрати, наш народ вистояв і зміг здобути омріяну віками незалежність. Але сьогодні ми знову чуємо відгомін тоталітарного минулого. Сили реваншу всередині країни і за її межами роблять спроби обдурити суспільство, кличуть назад у імперію. Переконаний, що ці спроби приречені на неминучу поразку. Ми захистимо свій демократичний європейський вибір, свою державу»,— зазначив Турчинов.

Він сказав, що сучасний цивілізований світ розвивається на цінностях відкритості і свободи. Саме така модель розвитку є запорукою динамічного просування, сильної економіки, високих соціальних стандартів. І тільки демократична держава здатна поважати і реально захищати права своїх громадян.

Турчинов підкреслив, що «памʼять про важкі сторінки нашої історії повинна жити в кожному з нас і нагадувати, що подібні трагедії ніколи не повинні повторитися».

Також сьогодні, 18 травня, проходять траурні мітинги, присвячені 70-річчю депортації кримських татар з півострова.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!