Росії доведеться сплатити репарації за Крим — Ілларіонов

Рано чи пізно Росії за Крим доведеться сплатити репарації Україні.

Про це сказав старший науковий співробітник Інституту Катона (Вашингтон), колишній радник Володимира Путіна з економічних питань Андрій Ілларіонов на прес-конференції представників російської інтелігенції в Укрінформі (скайпом).

«Сподіваюсь, що цей акт агресії, анексії буде визнано неприпустимим і Крим буде повернений своєму законному власнику — Україні. У цій новій ситуації Росії доведеться сплатити репарації за порушення міжнародного миру, загальновизнаних кордонів, за ті збитки, які Росія завдала Україні»,— сказав Ілларіонов.

Він наголосив, що його особиста позиція та позиція колег з Комітету солідарності з Майданом, багатьох інших представників російської інтелігенції полягає у тому, що «анексія Криму є абсолютно незаконним актом, який порушує угоди, укладені між Росією та Україною, статут ООН, Гельсінський акт, Будапештський меморандум».

Водночас знавець зазначив, що нині в Росії з кримського питання суспільна думка розколота. За його словами, є багато росіян, які вважають, що «Крим став російським і це змінювати не можна», або ж пропонують провести новий референдум, знову ж під охороною російських багнетів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!