О.Турчинов звернувся до громадян у зв"язку з 70 роковинами депортації кримських татар

Виконуючий обов’язки Президента України Олександр Турчинов звернувся до співвітчизників у звʼязку з 70-ми роковинами депортації кримських татар та осіб інших національностей із Криму, передає сайт в.о. Президента.

«Дорогі співвітчизники! 70 років тому на кримській землі комуністичним режимом було вчинено жорстокий злочин — здійснено масові депортації представників місцевих етносів, яких сталінська влада безпідставно звинуватила у співпраці з гітлерівцями»,— йдеться у зверненні.

О.Турчинов зазначив, що тоталітарний режим робив усе, аби зупинити процес етнокультурного розвитку вигнанців, знищити їх національну памʼять, культуру та мову. Проте горнило репресій не вбило прагнення кримських татар до свободи та мрію повернутися на батьківщину. У нелегкій і жертовній боротьбі цей волелюбний народ підтримували видатні сини України: Вʼячеслав Чорновіл, Петро Григоренко, Михайло Горинь.

«За будь-якої економічної та політичної ситуації наша держава продовжуватиме надавати сприяння репатріантам та їх нащадкам. Вірю, що прийнятий Верховною Радою України Закон України „Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою“ дасть змогу створити у майбутньому достойні умови для завершення процесу їх повернення та облаштування на українській землі»,— зазначається у повідомленні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!