Литва приєдналася до єврозони

У новий рік з новою валютою: Литва приєдналася до єврозони. Вона стала 19 країною ЄС та останньою з трьох балтійських держав, де ходитиме ця валюта. Прем‘єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс у новорічну ніч дістав з банкомата першу євродесятку. Він сказав, що прийшов час Литві рухатися далі, хоча і висловив жаль через прощання з літами, які слугували литовцям понад два десятиріччя. У країні сподіваються, що нова валюта привабить інвестиції та підживить торгівлю.

”Відколи кордони зникли і світ став глобальним, прийшов, я вважаю, найкращий час прийняти євро. Закритися і користуватися лише літами було б добре з патріотичної точки зору, але до глобального світу краще приєднатися з євро,” – вважає цей житель Вільнюса.

Останні опитування свідчать, що близько половини 3-мільйонного литовського населення не дуже раді євро. Уряд Литви заявляє, що зміна валюти окрім економічного має також геополітичне значення. Цей крок допоможе посилити зв‘язки із західною Європою на тлі російської ролі в українські кризі та анексії Криму, вважає Вільнюс.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!