Орбан знову вимагає автономії національних меншин угорців в Україні. В МЗС просять не грати на руку Кремлю

Глава угорського уряду Віктор Орбан знову заявив про необхідність створення автономії національних меншин угорців, які проживають в Україні, що минулого тижня викликало гостру критику в Києві і ряді інших держав — західних сусідів України.

.

«Широке тлумачення цих заяв є полем для спекуляцій»,— зазначили у відомстві.

У МЗС нагадали, що принцип подвійного громадянства суперечить Конституції і законодавству України. Рамкова Конвенція Ради Європи про захист національних меншин, стороною якої є обидві наші країни, передбачає не колективні права меншин, а індивідуальні права осіб, які до них відносяться.

«Угорська меншина на території України має широкі культурні та освітні права. Про це, зокрема, свідчить більше сотні угорських шкіл і той факт, що голова Товариства угорців Закарпаття є одночасно першим заступником Глави Закарпатської ОДА»,— констатували в МЗС.

У відомстві запевнили, що права угорської громади захищені в Україні і будуть захищатися і надалі у відповідності з національними і європейськими стандартами.

«Остання доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини ясно і недвозначно спростовує звинувачення в порушеннях в Україні прав меншин. Таким чином, обрана політична риторика не має підстав. Оприлюднені слова не є ні справедливими, ні доречними, особливо під час агресії Російської Федерації проти України і послідовних намірів кремлівського керівництва перекроїти нашу державу і підірвати національний мир і злагоду»,— підкреслюється в заяві.

У міністерстві акцентували на тому, що сьогодні вкрай важливо стратегічна єдність всіх європейських держав перед загрозою, яку несе агресія Кремля.

«Розкол згуртованості принесе непередбачувані політичні, економічні та оборонні наслідки для всіх країн нашого регіону без винятку»,— йдеться в документі.

МЗС України закликав угорських партнерів зробити все необхідне, «щоб наші відносини не стали частиною і заручником пропагандистської кампанії Росії».

У відомстві висловили переконання, що багаторічний досвід дружніх українсько-угорських відносин переважить будь-яку поточну політичну риторику.

Нагадаємо, заява Орбана про необхідність подвійного громадянства та автономії для 200 тисяч угорців в Україні, яку він виголосив під час своєї промови в парламенті країни викликала дипломатичний скандал. Україна викликала через цю заяву в МЗС угорського посла. Орбана розкритикували Польща, Чехія і Словаччина.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!