Ягланд закликає Україну до реформ

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав Україну за допомогою внутрішнього процесу реформ посилити свою позицію у конфлікті з «великою сусідньою державою» Росією.

В інтервʼю AFP, оприлюдненому у середу, 31 грудня, він сказав, що керівництво у Києві мусить розбудовувати міцну державу, що базується на верховенстві права, передає dw.de.

На думку Ягланда, необхідна нова, прийнятна для усіх конституція для забезпечення більшої «згоди» в Україні та сприяння «більшій зрілості» політичного життя. Саме це, за його словами, є передумовою для майбутнього «справжнього партнерства між Москвою та Києвом».

Водночас Ягланд стримано висловився щодо шансів залагодження збройного конфлікту в Східній Україні, зазначивши, що ніхто нині не може сказати, чого наступного року буде більше: загострення ситуації чи процесу переговорів. Згадуючи ституацію в анексованому Росією Криму, Ягланд наголосив, що Рада Європи мусить знайти «прагматичні рішення» для виконання свого завдання із захисту демократії та прав людини, зокрема кримських татар.

Як повідомлялося, правозахисники вже часто заявляли про серйозні порушення прав людини в Криму, зокрема про переслідування кримських татар. Нещодавно у німецькому «Союзі вигнанців» (BdV) заявили про репресії, яких зазнають представники німецької етнічної меншини на півострові.

За словами президента цієї організації Бернда Фабриціуса, етнічні німці в Криму змушені приймати російське громадянство та у буденному житті не можуть так вільно використовувати свою рідну мову, як раніше.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!