Експерт: П.Симоненко "знявся" з виборів задля плацдарму для маневрів Ю.Тимошенко – експерт

Голова «Громадянського Комітету Національного Порятунку», аналітик Павло Нусс вважає, що ініціатива про заборону Комуністичної партії України пов’язана виключно з президентськими виборами та планами Юлії Тимошенко на східний електорат. Про це він наголосив у коментарі УНН.

За його словами, лідера КПУ Петра Симоненка змусили зняти свою кандидатуру з президентських перегонів, фактично погрожуючи ліквідувати статут партії та заборонити фракцію КПУ у парламенті.

«Безумовно, сама ініціатива несе в собі позитивні сигнали для зміни політичної системи, але мене насторожують методи політичної конкуренції за невизначений східний та південний електорат. Знявши свою кандидатуру з перегонів, Симомоненко фактично звільнив плацдарм для маневрів Юлії Володимирівни, яка активно користується технологією маніпулювання свідомістю, просуваючи своє найголовніше гасло в кампанії „війна олігархам“. Виборець Симоненка, який схвалював декапіталізацію української політики, тепер може орієнтуватися на Юлію Тимошенко, яка пропонує аналогічні комуністу програми соціального напрямку в своїх пропозиціях до виборця»,— вважає експерт.

З приводу ліквідації фракції КПУ в парламенті та заборони політичної сили експерт висказав сумнів, оскільки «мета досягнута, Симоненко зійшов з дистанції, електорат звільнено, боротьба продовжується».

«Ця ж сама технологія направлена і на західний електорат. Виборець західних регіонів позитивно схвалює ініціативу про заборону КПУ з відомих причин, тому це питання стимулюватимуть штаби „Батьківщини“ виключно в інформаційному полі, а саму постанову ВР про заборону фракції КПУ не виноситимуть на розгляд парламенту, або вона не набере необхідної кількості голосів обранців. Не виключено, що з іншими кандидатами, які претендують на східний електорат, ведуться перемовини про зняття своїх кандидатур. Фактично, у Юлії Тимошенко залишається єдиний шанс активувати питання про проведення другого туру в випадку, якщо її кандидатуру підтримають виборці східного регіону» — зазначив аналітик.

При цьому, за його словами, ситуація з П.Симоненко так само є глобальними розрахунками Росії.

«Багатовекторність операції Кремля з підконтрольними кандидатами інколи пересікається з інтересами діючих українських політиків»,— вважає Павло Нусс.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!