Рада перегляне Держбюджет після консультацій з МВФ та ЄС - нардеп

«Бюджет 2015 року — це дійсно бюджет „унікальний“, такого бюджету і способу його прийняття парламент не знав. Єдине, чим можна його виправдати, це те, що не прийняття Бюджетного і Податкового кодексу, і на цій новій базі бюджету, означало б, що ми не можемо зайти в наступний рік» — сказав нардеп.

КИЇВ. 29 грудня. УНН. Верховна рада перегляне Держбюджет 2015 року після консультацій з МВФ та ЄС. На цьому наголосив народний депутат, член комітету з питань бюджету Анатлій Матвієнко, як повідомили нам у прес-службі «Блоку Петра Порошенка».

За словам депутата, фінансування по 1,12 від бюджету минулого року вже не могло проводитися, оскільки парламет вже змінив і податкову і бюджетну базу і не прийняти бюджет було неможливо.

«З іншого боку, в Україні війна і колосальні видатки сьогодні спрямовані на оборонні питання»,— зазначив він.

«Ми маємо розуміти, що без допомоги світу ми не можемо розраховувати на відносно нормальне проходження наступного року. Ми мусимо отримати допомогу і очікуємо близько 25 млрд.доларів транш від МВФ»,— підкреслив А.Матвієнко.

Депутат пояснив, що Україна має вступити в переговори про отримання чергового траншу з МВФ до 8 січня. «Якби ми не прийняли бюджет, то переговорів не відбулося б»,— зазначив він.

А.Матвієнко підкреслив, що показники державного бюджету обовʼязково будуть переглядатися. «Я хотів би заспокоїти людей, щоб не впадали у відчай від показників, які побачать у бюджеті. Є домовленість після консультацій з МВФ і Європейським союзом ми повернемось до бюджету 2015 року не пізніше 15 лютого,— зазначив він.— Я думаю, що тоді ми зможемо поправити всі неточності і диспропорції, які ми в цьому бюджеті допустили».

За словами А.Матвієнка, у нього є багато питань до прийнятого бюджету, однак безсумнівним позитивом є розмежування податків, які спрямовуються у державний і місцеві бюджети. «Сьогодні це революційний крок. Цей позитивний крок стимулюватиме актвність місцевих органів влади і бюжетна децентралізація вже помітна»,— підкреслив він.

Депутат також вважає, що «революційне введення податку на майно» дозволить наповнювати місцеві бюджети.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!