Помічник генпрокурора США підтвердив, що може очолити Антикорупційне бюро

Колишній федеральний прокурор і помічник генерального прокурора США, американець українського походження Богдан Вітвіцький підтвердив Укрінформу, що веде переговори з офіційним Києвом щодо можливості очолити Антикорупційне бюро в Україні.

Про це він сказав у коментарі власному кореспондентові агентства у США.

«Те, що переговори відбуваються, — це правда, що я був кілька днів у Києві минулого тижня з цього питання — теж правда»,— сказав Вітвіцький.

Втім, за його словами, процедура призначення керівника нової структури є багатоетапною та складною, тому зараз передбачати будь-які перспективи дуже важко.

Коментуючи своє бачення завдань Антикорупційного бюро в Україні, Вітвіцький зауважив, що в міжнародній практиці вже є приклади, які можна взяти за основу. «Існує кілька подібних концепцій. Одна описана в існуючому законі щодо Антикорупційного бюро, крім того, є приклад реальної моделі, яка мала успіх у Грузії»,— зазначив він. Вітвіцький вважає, що дещо змінена грузинська концепція підійшла би Україні.

Загалом же, щоб ефективно знизити рівень корупції в країні, за його словами, потрібно докладати зусиль у трьох напрямах: розслідувати корупційні злочини та відплачувати винних; змінювати менталітет суспільства; реформувати держапарат.

«Зрозуміло, Антикорупційне бюро не матиме повноважень робити подібні речі (звільняти чиновників.— Ред.), але зможе пропонувати такі зміни, обгрунтовувати потребу й робити пропозиції для уряду щодо реорганізації деяких відомств»,— зазначив фахівець.

Водночас він підкреслив, що боротьба з корупцією — це постійний процес. «Дуже часто люди кажуть, що хочуть побороти корупцію, однак у реальності кожна країна, кожне суспільство, в тому числі США, має безпринципних людей, готових брати хабарі,— зазначив він.— Їх, звичайно, ловлять та притягають до відповідальності, однак це стає уроком не для всіх, бо зʼявляються інші нечисті на руку». Отже, головна суть роботи Антикорупційного бюро та інших структур полягає в тому, щоб допомогти країні суттєво зменшити рівень корупції та постійно утримувати його на низькому рівні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!