Росія бреше про крадіжки з транзитної труби — «Нафтогаз»

Україна володіє всіма засобами обʼєктивного контролю за транзитом газу через власну територію і надає європейським партнерам повну інформацію, тож натяки російської сторони на можливий «несанкціонований відбір» газу з транзитного трубопроводу є недоречними.

Про це в інтервю власному кореспондентові Укрінформу у Брюсселі заявив голова правління НАК «Нафтогаз Україна» Андрій Коболєв.

«Там стоять лічильники, і все дуже чітко вимірюється і контролюється. Звинувачення російської сторони щодо несанкціонованого відбору газу українська сторона спростувала шляхом надання відповідних актів звірки щодо обсягу газу, який надійшов до української ГТС і пройшов транзитом до країн Європи. Всю інформацію було передано до Єврокомісії — європейські партнери цією інформацією володіють»,— зазначив Коболев.

Він зауважив, що компанія принципово ставиться до питання прозорості та відкритості власної діяльності, і наполегливо працює у цьому напрямку. Зокрема, «Нафтогаз» регулярно публікує дані щодо обсягів газу, який зберігається в українських підземних сховищах.

«Ця інформація щотижня оновлюється на веб-сайті Gas Infrastructure Europe (GIE). І ми плануємо розширити надання цієї інформації через запровадження окремого сайту, де можна буде отримати оперативні, актуальні відомості щодо обсягів транзиту газу і роботу української газотранспортної мережі»,— додав голова правління «Нафтогазу».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!