До весни 2015 року довіра до ВР наблизиться до рівня статистичної похибки - "Український вибір"

У виконкомі «Українського вибору» заявили, що непрофесіоналізм членів президії ВР, постійні перерви в діяльності парламенту, “договорняки” при розподілі портфелів та лобіюванні потрібних законів суспільство вважало неприпустимим в минулому парламенті, доля якого відома. У виконкомі громадського руху впевнені, що вже навесні 2015 довіра до такої Раді наблизиться до рівня статистичної похибки, передає прес-службу руху.

«Представник “Самопомочі” Оксана Сироїд, презентуючи 21 листопада коаліційну угоду, заявила, що зроблено перший крок для створення в Україні справжнього парламентаризму: “В коаліційну угоду закладено нові ”правила гри“, за якими закритість і ”кулуарщину“ замінять прозорість і відкритість”.

Місяць роботи Верховної Ради VIII скликання з усією очевидністю демонструє, що народний депутат, а тепер і віце-спікер ВР неадекватно оцінює роботу ВР. “Перезавантажених” парламент-2014 успадкував гірші з недоліків своїх “папередніків”: все ті ж кулуарні торги, продавлювання потрібних законопроектів, політичний лобізм, “шахматки” і голосування пакетом, кнопкодавство, бійки і блокування трибуни. Про відкритість та прозорість, відповідальність та ефективності законодавчого органу говорити не доводиться. А хаотичну, непрофесійну, відверто популістську діяльність народних обранців восьмого скликання вкрай складно назвати роботою, тим більше на благо країни»,— йдеться у заяві виконкому громадського руху.

«Непрофесіоналізм членів президії ВР, постійні перерви в діяльності парламенту, “договорняки” при розподілі портфелів та лобіюванні потрібних законів суспільство вважало неприпустимим в минулому парламенті, доля якого відома. Не пробачать люди подібного і нинішньому складу. Впевнені, що вже навесні 2015 довіру до такої Раді наблизиться до рівня статистичної похибки.

Проте всі ці факти не завадили пані Сироїд в інтерв’ю газеті “Голос України” висловити надію, що “перезавантажених” Рада вже “пережила” занепад парламентаризму в Україні, початок якому, на її думку, поклав Віктор Медведчук»,— додали у виконкомі «Українського вибору»

«У зв’язку з цією заявою хочеться нагадати віце-спікеру та іншим охоронцям демократичних традицій, що відродженням розвиненого парламентаризму Україна зобов’язана Конституції 2004 року, автором якої є Віктор Медведчук. Саме конституційна реформа, що перетворила Україну з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську республіку, встановила ефективну модель державного управління, яка — будь вона збережена — вберегла б країну від трагічних подій 2013-2014 року. А завдяки наполегливості та професіоналізму Віктора Медведчука діяльність Верхової Ради III скликання була однією з найбільш плідних за всі роки незалежності. Крім того, саме за активної участі Віктора Медведчука і під його головуванням у Раді були прийняті Бюджетний, Кримінальний, Кримінально-процесуальний, Митний, Сімейний, Земельний, Цивільний і Господарський кодекси»,— сказано в заяві.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!