Симоненко заявив про зняття своєї кандидатури з виборів президента

Про зняття своєї кандидатури з президентських виборів заявив лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко.

«Ми розуміємо, що боротьба з інакомисленням і цензурою дає одну відповідь на питання про вибори: вони, за нашим переконанням, будуть нелегітимними. Тому Компартія ухвалила рішення і ми, комуністи, знімаємо свою кандидатуру для того, щоб сьогодні рятувати Україну від того свавілля, яке сьогодні має місце»,— заявив лідер КПУ в пʼятницю 16 травня в ході дебатів між кандидатами на пост голови держави в ефірі «Першого національного», передає «Інтерфакс-Україна».

Він підкреслив, що в «Україні війна», непроста ситуація в Донецькій і Луганській областях.

Тим часом, на сайті КПУ в пʼятницю ввечері зʼявилося звернення Симоненко, в якому також йдеться про його рішення припинити участь у виборчій кампанії: «Всебічно обговоривши ситуацію, що склалася (в Україні), Президія ЦК за участю керівників всіх регіональних організацій ухвалила рішення про припинення участі нашого кандидата у виборчій кампанії, про що повідомлено Центральній виборчій комісії».

У заяві наголошується, що влада розгорнула проти Компартії і її прихильників «інформаційну війну, встановила жорстку всеосяжну цензуру в центральних та місцевих ЗМІ».

Симоненко стверджує, що «боротьба з інакомисленням, з прихильниками комуністичних ідей все частіше супроводжується актами фізичного терору».

«В умовах паралічу правоохоронної системи, розгнузданих бандитських дій „правосеків“ і їм подібних наш кандидат, його довірені особи та агітатори фактично позбавлені можливості проводити виборчу кампанію не тільки в західних областях, а й у базових регіонах нашої підтримки»,— наголошується в заяві.

Симоненко підкреслив, що він «фізично усувався з трибуни парламенту», а Верховна Рада ухвалювала рішення про видалення фракції Компартії у повному складі із закритого засідання парламенту.

«У звʼязку з цим, багато наших прихильників, учасників виборчого процесу – довірені особи, агітатори, члени виборчих комісій, яким я щиро дякую за самовідданий і небезпечний труд в імʼя нашої правої справи, піднімають перед керівними органами Компартії питання про те, що в таких умовах неможливо нормально провести вибори, забезпечити вільне волевиявлення виборців, гарантувати рівні умови для всіх кандидатів»,— йдеться в заяві.

Як повідомлялося, 10 травня кандидат у президенти Зорян Шкіряк (також в ході теледебатів на «Першому національному») заявив про зняття своєї кандидатури з виборів. Раніше від участі у виборчих перегонах відмовилися Наталя Королевська і Олег Царьов.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!