Кримські татари можуть провести траурні заходи за місцем їх компактного проживання

Голова Меджлісу Рефат Чубаров у звʼязку із забороною «владою» Криму мітингу, присвяченого 70-й річниці депортації кримських татар, виступає за проведення жалобних заходів у місцях їх компактного проживання.

Про це він повідомив ZN.UA.

«Звичайно, мої оцінки указу Аксьонова вкрай негативні. По суті, вперше за 23 роки нашого повернення з вигнання нам заборонили проведення жалобного мітингу до Дня депортації кримських татар»,— сказав глава Меджлісу.

За його словами, «ця заборона зіставна з тим, якби у якійсь країні, де проживають євреї, заборонили вшанувати памʼять жертв Голокосту. Або з забороною українцям згадувати про жертв Голодомору».

«По суті, це заборона на памʼять про геноцид кримськотатарського народу, який послідував за прийняттям президентом РФ указу про реабілітацію кримських татар!»,— сказав Чубаров.

Він також висловив свою версію щодо кінцевої дати заборони на проведення мирних зібрань у Криму — 6 червня, повʼязавши її з початком фестивалю «Велике російське слово».

«Виходить, що заборона закінчиться саме в той день, в який почнеться „Велике російське слово“, яке ніхто не скасовував у звʼязку з подіями на південному сході України»,— зауважив Чубаров.

Чубаров розповів, що пропонуватиме проводити поминальні заходи у місцях компактного проживання кримських татар.

«Я вважаю, що виводити людей під БТРи і кийки ми не повинні. Тому як альтернативу можна розглядати проведення жалобних заходів у місцях компактного проживання кримських татар»,— сказав він.

Кримські татари готові вийти на акції 17-18 травня з нагоди 70-х роковин депортації попри заборону Аксьонова на проведення масових заходів у регіоні до 6 червня.

Як передає кореспондент «УНІАН», про це лідер кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров заявив журналістам сьогодні увечері.

«Ми продовжили консультації з владою, але люди попереджають, що вони прийдуть»,— сказав Чубаров.

Разом з тим, на думку голови Меджлісу, якщо, незважаючи на заборону, масові акції все ж таки відбудуться, це може привести до трагічних наслідків для їх учасників, оскільки, як зазначив Чубаров, рівень ксенофобії серед тих, хто сьогодні управляє Кримом, значно зріс.

Лідер Меджлісу заявив, що у п`ятницю і суботу продовжить консультації з представниками влади Криму, а також правоохоронцями, додавши, що у суботу вдень відбудеться засідання Меджлісу, а до цього запланована зустріч з омбудсменом Росії. Після всіх цих зустрічей, консультацій буде вироблена позиція Меджлісу щодо дій на 17-18 травня.

«23 року у нас не було жодних проблем з проведенням акцій… Для кримських татар 18 травня — це значна частинка їхнього „я“. Ми живемо з гіркотою втрати за жертвами депортації 1944 року, з гіркотою втрати за померлими у засланні»,— сказав Чубаров.

Він зазначив, що масові заходи в Криму проходили 1 і 9 Травня, хоча на південному сході України було також неспокійно, як і сьогодні.

Крім того, Чубаров вважає, що заборона на проведення акцій до 6 червня обумовлена тим, що саме цього дня стартує традиційний для Криму фестиваль «Велике російське слово».

Чубаров зазначив, що президент Росії Володимир Путін раніше видав указ про реабілітацію людей, що постраждали в результаті репресій, в якому доручив уряду РФ сприяти органам місцевої влади в Криму в організації заходів до 70-х роковин депортації, і цей документ суперечить сьогоднішньому «указу» Аксьонова про заборону акцій.

Нагадаємо, раніше в.о. глави російських окупаційних властей Криму Аксьонов заборонив кримським татарам проводити акції до Дня памʼяті жертв депортації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!