ГПУ спростувала інформацію політиків про бездіяльність роботи відомства

Генеральна прокуратура України спростувала інформацію політиків про те, що відсутні результати роботи Головного слідчого управління ГПУ. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У ГПУ зазначили, що останнім часом окремі політики через засоби масової інформації намагаються дискредитувати Генеральну прокуратуру України, звинувачуючи керівництво відомства в неефективності та бездіяльності, оскільки, начебто, відсутні реальні результати роботи Головного слідчого управління Генеральної прокуратури.

«У зв’язку з цим, прес-служба Генеральної прокуратури України інформує, що за період з березня 2014 року по цей час слідчими з особливо важливих справ розпочато досудове розслідування у більш як 270 кримінальних провадженнях які, у своїй більшості, стосуються розслідування подій, пов’язаних із намірами колишнього керівництва держави за допомогою сили придушити мирні протести громадян на Майдані Незалежності, а також щодо корупційних злочинів, вчинених колишніми високопосадовцями»,— наголосили у відомстві.

Серед основних завдань, які стоять перед Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури, підкреслили у прес-службі, є встановлення всіх винних, перш за все, у масових вбивствах мирних громадян та порушеннях прав учасників протестів у період з листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року (76 вбитих та 132 поранених з вогнепальної зброї, а всього 1500 осіб).

«Слід зазначити, що лише у зв’язку з розслідуванням вказаних фактів на даний час допитано 832 особи, проведено 202 огляди місць події, одягу, речей, відеозаписів тощо. З очевидцями 19 вбивств проведені слідчі експерименти на місцях їх скоєння. На даний час залишається невстановленою та не ідентифікованою лише одна особа загиблого з Будинку Профспілок України. Призначено 145 судово-медичних експертизи, 131 судово-балістичну експертизу, 45 цитологічних експертиз, 5 комплексних медико-криміналістичних, комісійна судово-балістична експертиза снайперських гвинтівок УДО, 3 ДНК експертизи, 7 фототехнічних, вибухо-технічна, судово-медично-біологічна, пожежно-технічна»,— зауважили у ГПУ.

Також призначені та проводяться балістичні експертизи зброї (у тому числі снайперської), яка була задіяна усіма спецпідрозділами правоохоронних органів.

«Допитано як потерпілих 70 представників загиблих осіб, та 96 потерпілих, яким спричинені вогнепальні поранення та інші тілесні ушкодження. Робота з постраждалими для надання їм статусу потерпілих продовжується. Так слідчими дано 35 доручень про проведення слідчих дій до прокуратур областей з метою допиту потерпілих»,— сказано у повідомленні відомства.

До того ж, за інформацією ГПУ, серед основних завдань відомства є розкриття корупційних злочинів вищих посадових осіб за часів екс-президента В. Януковича, виявлення злочинних схем розкрадання державного майна, виведення грошових коштів за кордон та вжиття усіх можливих заходів щодо повернення їх до України, відшкодування завданої злочинами шкоди.

«На теперішній час у кримінальних провадженнях 27 особам винесено повідомлення про підозру, у тому числі екс-президенту України В. Януковичу та його сину О. Януковичу, колишнім Главі Адміністрації Президента України А. Клюєву, міністру внутрішніх справ України В. Захарченку, голові Служби безпеки України О. Якименку, заступнику міністра внутрішніх справ В. Ратушняку, командувачу внутрішніми військами МВС України С. Шуляку, начальнику ГУ МВС України в м. Києві В. Коряці, міністру аграрної політики та продовольства М. Присяжнюку, голові КМДА О. Попову та іншим. Із них 16 осіб оголошені у розшук»,— зазначають у відомстві.

Також, Головним слідчим управлінням проводиться досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами незаконного притягнення упродовж січня-лютого 2014 до кримінальної відповідальності за, начебто, участь у масових заворушеннях понад 120 осіб, переважній більшості з яких було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (у зв’язку з розслідуванням вказаних фактів було проведено понад 300 допитів слідчих і прокурорів). Розслідування у цих провадженнях буде завершено в найближчий час.

Водночас варто зазначити, що в оперативних підрозділах МВС та Служби безпеки України інформація щодо масових розстрілів людей на Майдані, а також щодо інших резонансних злочинів про розкрадання державного майна в особливо великих розмірах, виведення коштів за межі країни та розміщення їх в іноземних банках практично повністю відсутня. Хоча вказані підрозділи повинні були володіти цією оперативною інформацію. За повідомленнями їх представників, вона була знищена. Тому довелося відновлювати все спочатку.

На відміну від того, як проводилось розслідування під керівництвом минулої влади, нинішнє керівництво Генеральної прокуратури України все робить для того, щоб ті розслідування, які проводяться, були максимально об’єктивними та відкритими в межах допустимого і громадськість могла володіти тією інформацією, яку можливо надати, виходячи із інтересів слідства, але обов’язково з суворим дотриманням прав і законних інтересів громадян.

Окремо слід зазначити, що Головним слідчим управління Генеральної прокуратури проводиться досудове розслідування, зокрема, і за фактами завідомо незаконного притягнення до кримінальної відповідальності під наглядом попереднього керівництва Головного управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ та засудження екс-Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко, колишнього Міністра внутрішніх справ України Ю. Луценка та інших громадян, що вже знаходить своє підтвердження не лише у рішеннях вищої судової інстанції України – Верховного Суду України, але і найбільш авторитетної міжнародної судової інстанції – Європейського Суду з прав людини.

Звертаємо увагу, що Генеральною прокуратурою України буде надана правова оцінка не лише слідчим, прокурорам та суддям, які безпосередньо приймали незаконні та неправосудні рішення, але й попередньому керівництву Генеральної прокуратури України, яке, згідно вимог законодавства, в першу чергу зобов’язано було не допускати подібних фактів.

«Наголошуємо, що Генеральна прокуратура України передусім виконує завдання, покладені на неї ст. 3 Кримінального процесуального кодексу України,— захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до кримінальної відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна процедура»,— резюмували у відомстві.

Нагадаємо, ІА «УНН» оприлюднив звернення до органів внутрішніх справ, яке просить розцінювати як повідомлення про злочин, а саме перешкоджання професійній журналістській діяльності з боку представника прес-служби Генеральної прокуратури України.

Як раніше повідомлялось, 16 травня, особа, яка представилася керівником прес-служби ГПУ Василем Зорею у телефонній розмові з Директором інформаційного агентства Уляною Лозан заявив, що ІА “УНН” буде виключено з розсилки інформації відомства, яка призначена для ЗМІ, через публікацію точки зору одного з народних депутатів України.

У зв’язку з цим, колектив ІА “УНН” заявив, що вважає цей факт свідченням тиску на ЗМІ та спробою завадити журналістам і редакторському колективу агентства вільно отримувати інформацію з офіційних джерел.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!