Квіташвілі сподівається, що страхова медицина запрацює в Україні до кінця 2015 року

Страхова медицина в Україні може запрацювати вже до кінця 2015 року.

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Олександр Квіташвілі на брифінгу в мерії Києва в середу, передає «Інтерфакс-Україна».

«Думаю, якщо страхова медицина почне працювати через рік або до кінця наступного року, це буде дуже добре»,— сказав Квіташвілі.

Він вважає, що на першому етапі необхідно буде дати можливість лікарням «заробляти гроші легально і самостійно».

Також міністр зазначив, що сьогодні система охорони здоровʼя фінансується за принципом «гроші йдуть на утримання медичних установ», що не дає гарантій якості надання медичних послуг.

На його думку, необхідно, щоб працював інший принцип — «гроші йдуть пацієнтам», при цьому у пацієнта є можливість вибору лікаря, а у лікарень є можливість для легального і самостійного заробітку.

З цією метою за допомогою фінансових коштів Світового банку, а також ВООЗ і ЮНІСЕФ планується розробити стандарти медичних послуг, а також тарифи на них.

Надалі це дасть можливість перейти до обовʼязкового медичного страхування, зазначив Квіташвілі.

Мер Києва Віталій Кличко в свою чергу зазначив, що в Києві близько 3,5 млрд грн в медичній сфері перебуває в тіні. «Нам потрібно, щоб ці гроші працювали на киян, а не на окремі персоналії»,— наголосив він.

Його заступник Михайло Радуцький пояснив, що на першому етапі до 1 січня планується ухвалення низки законопроектів у сфері медицини. За його словами, такі законопроекти вже розроблені і внесені до Верховної Ради.

При цьому планується забрати функції з проведення тендерів у Міністерства охорони здоровʼя, що дозволить вилучити корупційну складову при складанні тарифів, оскільки в них входить вартість товарів і послуг, що закуповуються через тендери.

Радуцький прогнозує, що результати від реформування охорони здоровʼя кияни відчують вже влітку 2015 року.

Нагадаємо, Квіташвілі раніше висловлював думку, що Україна ще не готова до переходу на повністю страхову медицину.

Зазначимо, що новопризначений міністр охорони здоровʼя /ukraine/03dec2014/komandu_inostranstov.html#4переконаний, що Україні до снаги подолати труднощі, з якими зіткнулася вітчизняна медична галузь.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!