Лідери ЄС обговорять за вечерею ситуацію в Україні та санкції проти Росії (оновлено)

Європейська рада на рівні глав держав та урядів країн-членів на засіданні у четвер у Брюсселі обговорить ситуацію в Україні та висловлять додаткову підтримку проведенню у державі реформ.

Про це власному кореспондентові Укрінформу розповів високопоставлений представник ЄС.

«Під час робочої вечері у четвер глави держав та урядів обговорять ситуацію в Україні, включаючи відносини з Росією, а також розвиток «Східного партнерства». Лідери наголосять на підтримці реформ в Україні»,— заявив співрозмовник агентства.

Він також підтвердив, що напередодні саміту у четвер Рада ЄС ухвалить рішення про посилення санкцій проти економіки тимчасово окупованого Криму та Севастополя, включаючи заборони у сфері інвестицій та торгівлі.

Окрім того, глави держав та урядів країн-членів ЄС обговорять подальшу стратегію щодо продовження в 2015 році режиму санкцій проти Росії.

«Під час робочої вечері лідери мають попередньо обговорити на стратегічному рівні деякі рішення, які необхідно буде ухвалити пізніше наступного року. Йдеться про необхідність Євросоюзу переглянути режим санкцій проти Росії, адже санкції накладаються на період в один рік. Відтак це питання актуально постане в березні, червні і липні — щодо продовження або ні дії санкцій»,— наголосив співрозмовник агентства.

Дипломат також наголосив, що не сумнівається в тому, що під час робочої вечері лідери обговорять економічну ситуацію в Росії. «Але на даному етапі це не має вплинути на режим санкцій проти РФ, які грунтуються на раніше ухвалених рішеннях, насамперед через незаконну анексію Криму»,— зауважив він.

Окрім того, дипломат відзначив, що на саміті порушуватиметься й питання спільної стратегії країн-членів ЄС стосовно «Східного партнерства» в контексті проведення у травні 2015 року в Ризі саміту ініціативи.

Як повідомляв Укрінформ, дія запроваджених на рік пакетів санкцій проти Росії та окремих російських посадовців формально завершується у березні та липні 2015 року. Для їх продовження необхідний новий консенсус усіх країн-членів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!