У Комітеті ВР з питань свободи слова ігнорують скарги журналістів – член комітету

У Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації за останній час не були розглянуті кілька звернень ЗМІ про тиск на них, які надходили до цього комітету. Про це УНН розповіла народний депутат член згаданого комітету Олена Бондаренко.

О.Бондаренко повідомила, що представники газети “2000”, яку з незрозумілих причин відмовлялися друкувати, а також представники телеканалу “112”, на якому був проведений обшук, зверталися до комітету.

“Я точно знаю, що вони зверталися до нашого комітету, але все це затихло на рівні звернень. Комітет ці скарги не розглянув. А це вже свідчить, що це тенденція. Всі порушені права журналістів голова та його посібники у комітеті розглядати не збираються, а це схоже на приховування, схоже на співучасть у злочинах щодо журналістів”, — сказала О.Бондаренко.

Вона зауважила, що випадки спроби тиску на ЗМІ є небезпечною тенденцією, яка свідчить про спроби влади сформувати пропагандистську машину, яка б обдурювала людей та не подавала об’єктивну картинку.

О.Бондаренко вважає, що у разі, якщо ситуація довкола ІА “УНН” не буде розглянута на найближчому засіданні комітету ВР з питань свободи слова, то свідчитиме про те, що комітет зайнятий виключно приховуванням випадків тиску на журналістів та ЗМІ.

Нагадаємо, сьогодні, 16 травня, особа, яка представилася керівником прес-служби ГПУ Василем Зорею у телефонній розмові з Директором інформаційного агентства Уляною Лозан заявив, що ІА “УНН” буде виключено з розсилки інформації відомства, яка призначена для ЗМІ, через публікацію точки зору одного з народних депутатів України.

У зв’язку з цим, колектив ІА “УНН” заявив, що вважає цей факт свідченням тиску на ЗМІ та спробою завадити журналістам і редакторському колективу агентства вільно отримувати інформацію з офіційних джерел.

Крім того, в розмові з боку В.Зорі пролунали неоднозначні натяки, які будуть проаналізовані юристами ІА “УНН” на предмет наявності у них погроз.

Варто зазначити, що раніше вже мали місце факти погроз на адресу агентства збоку працівників прес-служби ГПУ.

ІА “УНН” залишає за собою право захищатися від подібних випадів з боку представників офіційних органів влади.

Колектив агентства готує звернення до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації для об’єктивного вивчення ситуації.

Крім того, редакція ІА “УНН” звернулася до органів внутрішніх справ з проханням розцінювати дану заяву як повідомлення про злочин з вимогою внести відомості щодо перешкоджання професійній журналістській діяльності до Єдиного реєстру досудових розслідувань та офіційно повідомити редакцію про номер зареєстрованого провадження.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!