Доля України залежить від уміння політиків знайти компроміс - В.Медведчук

Доля України залежить від уміння політиків знайти компромісне рішення, яке дозволить вийти з кризи. Таку думку у своєму блозі висловив Лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

“Для вирішення найбільш серйозного за всю історію існування незалежної української держави громадянського конфлікту потрібно якісно новий політичний підхід. Але влада намагається знайти вихід, використовуючи звичні механізми адміністративної вертикалі, спираючись на армію і силовиків.

Перший всеукраїнський круглий стіл національної єдності продемонстрував, що влада не готова предметно обговорювати розширення прав регіонів і продовжує диктувати свої умови. Спілкування проходило у вузькому колі прихильників діючої влади. Більше того, організатори цього заходу продемонстрували небажання спілкуватися з представниками протестуючих Донбасу. Ймовірно, саме тому другий круглий стіл проводитиметься у Харкові, а не в Донецьку, як спочатку планувалося.

Від чергового круглого столу країна чекає конкретних результатів. Домогтися їх можна, лише забезпечивши відкритий діалог. Чи здатна на це нинішня влада? На засіданні Верховної Ради 16 травня однин з парламентарів — представник фракції „Свобода“ обурювався тим, що протестуючі Південного Сходу використовують ЗМІ для того, щоб донести свою позицію. Провладні депутати не бажають чути чию-небудь думку, крім власної. Вони не готові йти на поступки і компроміси.

Влада повинна навчитися чути своїх громадян. Представники протестуючих мають брати участь у переговорах. І на них немає місця моралізаторству і взаємним звинуваченням. Доля України залежить від уміння політиків знайти компромісне рішення, яке дозволить вийти з кризи.

Або громадянський конфлікт без переможців, чи світ без переможених ”,— вважає В.Медведчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!