Представники Венеціанської комісії приїдуть в Україну — удосконалювати люстрацію

Представники Венеціанської комісії протягом місяця прибудуть в Україну для спільного напрацювання змін до закону про люстрацію.

Про це на брифінгу заявив радник міністра юстиції Ігор Алексєєв, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми очікуємо, що протягом місяця в Україну прибудуть представники Венеціанської комісії, щоб напрацювати зміни в цей закон, щоб надалі у комісії не зʼявлялося жодних зауважень»,— сказав Алексєєв.

Окрім того, директор Департаменту з питань люстрації Мінʼюсту Тетяна Козаченко зауважила, що йдеться тільки про удосконалення закону про люстрацію.

«Є декілька положень, які потрібно обговорювати та вдосконалювати. Наприклад, щодо органу люстрації, то він має бути наділений більш незалежними управлінськими функціями, тобто органу люстрації вони (Венеціанська комісія.— Ред.) хочуть надати більше не незалежності, а можливостей»,— сказала Козаченко.

Вона також повідомила, що Венеціанська комісія надала Україні три місяці для доопрацювання закону, але це не зупиняє процес люстрації.

«У нас є три місяці, щоб удосконалити закон про люстрацію. Венеціанська комісія не наполягала на припиненні закону, це жодним чином не призупиняє його зараз. Перевірка відбувається за чіткими критеріями, що не заважає робити і поліпшення закону»,— сказала Козаченко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!