У БПП будуть вирішувати, що робити з незгодними депутатами

Фракція Блока Петра Порошенка буде обговорювати питання голосування окремих депутатів, які йдуть врозріз із голосуванням усієї фракції.

Про це в інтервʼю «Українській правді» заявив «сірий кардинал» БПП і права рука президента Петра Порошенка — Ігор Кононенко, відповідаючи на запитання, чи можуть бути виключення із фракції через голосування врозріз із її рішеннями.

«Я не готовий сказати. Із цим буде визначатися частина. Ця інформація буде аналізуватися, і виноситися на засідання фракції. Тобто це буде предметом обговорення фракції»,— сказав він.

При цьому Кононенко повторив свою думку, що депутати можуть іноді голосувати врозріз із рішенням фракції, але це не має бути системно.

«Особисту думку кожного депутата, неодмінно, необхідно цінувати, і я допускаю, з тих або інших питань голосування окремих депутатів може йти в розріз із голосуванням усієї фракції. Але якщо це відбувається постійно й систематично протягом тривалого періоду, тоді питання»,— сказав він.

«Якщо позиція депутата настільки зовсім відрізняється від позиції всієї фракції, то імовірно бути йому не місце в цій фракції. Можливо, йому дійсно варто знайти інший формат»,— уважає Кононенко.

«Знову ж, моя думка — якщо це депутат мажоритарник, який приєднався до фракції, неодмінно, він має право шукати свій формат у парламенті. Але якщо це депутат-списочник, однозначно позиція цього депутата повинна бути, що якщо його ідеологія не дозволяє йому ухвалювати рішення в унісон із фракцією, напевно, він повинен думати про своє місце в парламенті. Тому що вийти із фракції й залишитися незалежним депутатом, некоректно»,— вважає Кононенко.

Він зазначив, що «на сьогоднішній день ще не прийняте положення про фракцію», і висловив сподівання, що воно буде прийнято «найближчим часом».

«Я усвідомлюю, що парламент найбільш демократичний інститут влади, який може бути»,— при цьому сказав він.

Відповідаючи на запитання про імперативний мандат, Кононенко сказав:

«Я спілкувався з юристами із цього приводу. Однозначної відповіді на це питання не одержав. Висновок, який я зробив для себе, виходячи із цього спілкування, що так, у депутата є зобовʼязання увійти у фракцію, то якщо він вийшов із фракції, у нього немає зобовʼязань скласти мандат. Як мені прокоментував один з юристів: у нас мʼякий імперативний мандат. Тому як позбавляти його депутата не знає ніхто»,— сказав він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!