Україна може отримати не всю допомогу ЄС

Україна може не отримати повну суму другого траншу допомоги ЄС у розмірі 105 млн євро у 2015 році, оскільки певні реформи Київ вже не встигає провести до дедлайну.

Про це сказала в інтервʼю «Європейській правді» Тетяна Ковтун, керівник сектору представництва Європейського Союзу в Україні.

«Сума другого траншу буде розділена за критеріями. ЄС встановив 8 критеріїв, які Україні потрібно виконати до червня 2015 року, щоб отримати ці кошти. Умовно, якщо уряд виконає один з восьми критеріїв, то сума становитиме ⅛ траншу»,— сказала вона.

За словами Ковтун, оцінка виконання тої чи іншої вимоги буде здійснюватись експертами ЄС та громадянським суспільством.

«Є ризик, що повну суму траншу Україні не вдасться отримати. Певні реформи Україна вже не встигає провести до дедлайну»,— зазначила вона.

Наприклад, нова система декларування набуде чинності 25 квітня 2015 року, а декларації держслужбовцям потрібно подати до 31 березня 2015 року. В той же час реформування декларування та перевірок статків чиновників є однією з означених вимог.

«Хоча може статися диво — величезна політична воля. Коли депутати зрозуміють, що держава втрачає грантові кошти, імовірно, вони введуть в силу цей закон раніше»,— сказала Ковтун.

Нагадаємо, у червні цього року ЄС виділив Україні 250 мільйонів євро безповоротної допомоги. Виплата стала першим базовим траншем за Контрактом з розбудови держави, загальна вартість якого становить 355 млн євро.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!